Abonament na owoce dla pracowników – sprawdź, dlaczego warto!

Badania firmy badawczej Gallup pokazują, że aż 51% pracowników cały czas pozostaje otwarta na nowe propozycje pracy albo aktywnie angażuje się w jej poszukiwania. Najlepszym podejściem pracodawcy do pracownika jest traktowanie go jak klienta.

Kultura firmowa oparta na wzajemnym szacunku i zapewnieniu elastyczności w łączeniu życia zawodowego z prywatnym okazują się teraz najbardziej pożądane przez pracowników. A co z benefitami? W jaki sposób z nich korzystać, by zachęcić pracownika do pozostania w firmie?

Przede wszystkim bez nadęcia

Kwestia, czego chcą pracownicy i co ich czyni szczęśliwymi w pracy, jest tematem z pierwszych miejsc listy zadań pracowników działów HR. Aż 85% rodziców wolałaby elastyczny tryb pracy zamiast jakichkolwiek świadczeń i benefitów. To dla pracodawcy całkiem niezła zagwozdka, bowiem przyzwyczajeni jesteśmy do świata, w którym powiedzenie, że jak nie wiadomo, o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze, jest najbardziej adekwatne. Tymczasem ludziom chodzi o pozytywne środowisko pracy, a to wcale nie tak dużo.

Najtrudniej mają ci pracodawcy, którzy obawiają się, że empatia i dbanie o pracowników obniży morale i zanadto rozbestwi pracowników, najłatwiej natomiast ci, którzy nie tworzą aż takiej nierównowagi między sobą a podwładnymi, potrafią sami być elastyczni i swobodni, a tym samym kreatywni w odczytywaniu potrzeb pracowników. Wspólne wyjście na kręgle, mecz czy gokarty to dobry sposób na cykliczne spotkania zespołu, celebrowanie ważnych wydarzeń.

W codziennej pracy warto zadbać o jak najlepszej wyposażenie biura, wodę do picia, kawę czy herbatę. Regularne wyrazy docenienia w postaci pochwał powinny być na porządku dziennym. A co jeszcze można dodać?

Po drugie, by czuć się u siebie

Wcale nie jest powiedziane, że musimy wiedzieć, że pracownicy akurat uwielbiają owoce. Może nawet niektórzy ich nie jedzą na co dzień. Może nie mają takiego nawyku. My jednak wiemy, że owoce to zdrowie, a zdrowe nawyki warto kształtować. Mamy taką możliwość, zamawiając codzienne dostawy świeżych owoców do biura. W ten sposób damy pracownikom odpowiedni zastrzyk witamin, a tym samym odporności.

Poza tym dostają informację, że zależy nam na ich zdrowiu i samopoczuciu. Pozytywnym akcentem kolorystycznym, zapachowym wprowadzimy swojski klimat, zredukujemy stres.

Owoce na biurku

Firma Owoce w pracy od lat współpracuje z lokalnymi, sprawdzonymi dostawcami, dzięki czemu codzienne dostawy owoców są świeże i wysokiej jakości. Abonament na owoce dla pracowników szybko stanie się oczywistym elementem codziennego funkcjonowania w pracy. Po jabłko czy śliwkę chętnie sięgnie każdy podczas porannego meetingu.

Ostatecznie pracownicy o takiej pracy wypowiedzą się dobrze, co dla pracodawcy jest okazją do budowania wizerunku firmy, w której warto pracować. Takie ciepłe gesty pracodawcy przekładają się na mniejszą absencję, większą swobodę komunikowania się, lojalność, większą potrzebę wzajemności, czyli zadbania też o pracodawcę choćby tak, by zadania były wykonywane w sposób dla niego zadowalający.

Czego chcieć więcej? Jedynie wspólnych porannych śniadań, na których można przedstawić kolejne pozytywne wyniki firmy, pochwalić zespół, a wszystko to przegryźć jabłkiem.

Abonament na owoce i warzywa do biura zamówisz na stronie https://owocewpracy.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj