Coworking – sposób na oszczędność i zwiększenie produktywności w pracy

Szukasz sposobu na zwiększenie swojej produktywności lub na zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności? Coworking jest dokładnie tym, czego szukasz! Innowacyjne rozwiązanie pozwala na wykonywanie swojej pracy w nowoczesnym miejscu. Biura coworkingowe łączą utalentowanych freelancerów i przedsiębiorców, zapewniając im najlepsze warunki do rozwoju i wypełniania swoich obowiązków zawodowych.

Czym jest coworking?

Coworking to stosunkowe „świeże” rozwiązanie, które przyszło do naszego kraju z zachodu. W wolnym tłumaczeniu z angielskiego oznacza pracować razem. W praktyce coworking np. we Wrocławiu, Warszawie, czy Krakowie to możliwość wspólnej lub indywidualnej pracy w wynajętym pomieszczeniu, przeznaczonym dla freelancerów i osób, które mogą pracować z dala od siedziby swojej firmy. Coworking cieszy się coraz większą popularnością z wielu powodów. Z jednej strony zapewnia większy komfort pracy niż we własnym mieszkaniu, a z drugiej pozwala na nawiązywanie kontaktów z innymi interesującymi osobami, które również wykonują podobny rodzaj pracy.

Coworking to przestrzeń, w której praca odbywa się w open space – otwartych przestrzeniach (pomieszczeniach), gdzie znajdują się biurka i miejsca dostosowane do potrzeb freelancerów. Istnieje również możliwość wynajęcia pomieszczenia dla całego zespołu lub sali konferencyjnej na spotkanie, czy sali szkoleniowej na szkolenie. Każdy indywidualny pracownik lub przedsiębiorca zbierający zespół samemu może ustalić okres najmu, godzin i dni. Pracując w miejscu przeznaczonym do coworkingu, mamy pewność, że zawsze będziemy mieć dostęp do niezawodnego połączenia internetowego i sieci elektrycznej.

Coworking Wrocław w IdeaPlace wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom licznych przedsiębiorców oraz freelancerów i zapewnia także możliwość założenia firmy pod adresem wirtualnym biura. Istnieje również sposobność przeprowadzenia spotkania z klientem lub partnerem biznesowym w jednej z dostosowanych do tego sal.

Dla kogo jest coworking?

Z coworkingu mogą skorzystać tak naprawdę wszystkie osoby, których forma zatrudnienia i zakres obowiązków umożliwia pracę w otwartej przestrzeni. Początkowo była to forma pracy skierowana głównie do freelancerów, i mimo że wciąż stanowią oni największą grupę osób korzystających z takiej formy pracy, coraz częściej na coworking decydują się przedstawiciele start-upów, przedsiębiorcy oraz osoby pracujące w trasie. Jest to przede wszystkim dobry sposób na cięcie kosztów związanych z wynajmowaniem własnego lokalu i możliwość do nawiązywania kontaktów z niezwykłymi i utalentowanymi ludźmi.

Coworking we Wrocławiu – jak to działa?

Aby móc skorzystać z coworkingu, konieczne jest skontaktowanie się z przedstawicielami biura i ustalenie formy współpracy. Obejmie to przede wszystkim przedstawienie liczby dni i godzin spędzanych w biurze. Koszt wynajmu pomieszczenia / sali lub biurka zależy od czasu i liczby wynajmowanych dni. Zaletą współpracy z biurem, poza oszczędnością na wynajmie, jest również to, że wszystkimi formalnościami (np. utrzymanie i prowadzenie) budynku, zajmuje się firma coworkingowa. Dodatkowo, przestrzeń coworkingowa IdeaPlace znajduje się w samym centrum Wrocławia, przy placu Solnym.

Największe zalety coworkingu to:

  • możliwość zawierania kontaktów z osobami, które również prowadzą własne działalności gospodarcze,
  • obniżenie wydatków na wynajem własnego biura,
  • znacznie lepsze warunki do pracy niż we własnym domu i brak „rozpraszaczy”,
  • dostęp do niezawodnego internetu i sprzętu biurowego,
  • praca w przyjaznym miejscu zorganizowanym w sposób, który maksymalizuje produktywność,
  • możliwość zarejestrowania firmy na adres wirtualny,
  • możliwość rozwoju poprzez kontakt ze zdolnymi osobami, które pracują w innych branżach,
  • swobodne korzystanie z biura w bardzo korzystnej cenie,
  • lokalizacja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj