Czy Polak może ubiegać się o kredyt w Niemczech?

Czy Polak może ubiegać się o kredyt w Niemczech?

Wielu naszych rodaków pracuje w Niemczech. Część z nich przebywa tam wiele lat. Chcąc zaciągnąć kredyt, szukają oni korzystnych ofert na rynku niemieckim. Jak znaleźć najlepszą pożyczkę i jakie warunki należy spełnić, by ją otrzymać?

Warunki uzyskania kredytu

Planując złożenie wniosku o kredyt w niemieckim banku, należy przygotować określone dokumenty i spełnić konieczne wymagania. Osoba składająca wniosek musi być pełnoletnia i mieć zameldowanie na terenie Niemiec. Jest to warunek niezbędny, konieczny do sprawdzenia zdolności kredytowej. Należy ponadto udowodnić zdolność finansową. Wykazywane źródło dochodów może być na podstawie umowy o pracę, zlecenie lub o dzieło w przypadku wolnych zawodów. Akceptowane jest także prowadzenie działalności gospodarczej przez minimum rok. Największe szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku mają osoby ze stałym zatrudnieniem i długim stażem pracy. Przedsiębiorcy mogą potrzebować wyciągów z konta firmowego, rozliczeń podatkowych i innych dokumentów potwierdzających dochody. Nie mniej ważna jest pozytywna historia kredytowa. Banki sprawdzają ją w Schufa. Jest to rejestr kont oszczędnościowo-rozliczeniowych, kredytów i kart kredytowych. Dla wielu Polaków największy problem stanowi właśnie uzyskanie historii kredytowej w Schufa. Pomoże w tym karta kredytowa, która będzie regularnie spłacana i aktywna. Wysokość kredytu musi być dostosowana do możliwości zarobkowych pożyczkobiorcy, dlatego różne grupy zawodowe mają szanse na kredyt w innej wysokości. Jeżeli nasz rating kredytowy jest niski, warto przemyśleć znalezienie drugiego kredytobiorcy. Ryzyko braku spłaty automatycznie się zmniejszy, a oprocentowanie kredytu może być niższe. Więcej informacji na temat kredytów w Niemczech można uzyskać na stronie: https://www.deutscheskonto.org/pl/kredytu/.

Kredyt przez internet

Możliwość zaciągnięcia zobowiązania przez internet to duże ułatwienie, niwelujące konieczność sprawdzania ofert w bankach. Najlepiej skorzystać z porównywarki, by znaleźć tani kredyt. Dotyczy to nie tylko pożyczki konsumenckiej, ale także kredytu samochodowego, czy na zakup mieszkania. Nie musimy wyszukiwać ofert na stronach kolejnych banków, by je sprawdzić. Porównywarka daje możliwość szybkiego porównania różnych opcji i wyboru najkorzystniejszej. Łatwo obliczymy w niej wysokość raty, czas spłaty, czy odsetki. Sprawdzimy, jakie wymagania musimy spełnić, by ubiegać się o dany kredyt. Jeżeli mamy jakieś wątpliwości lub coś wzbudza nasz niepokój, możemy skorzystać telefonicznie z pomocy specjalisty. Po wybraniu konkretnej oferty składamy wniosek on-line. To wygodne i praktyczne rozwiązanie. W przypadku kredytu na zakup samochodu warto wybrać ofertę celową. Możemy sfinansować zakup nowego auta, jak też używanego, kredytem samochodowym. Jest on korzystniejszy od kredytu konsumenckiego, a pieniądze można uzyskać natychmiast, co daje szansę na zmniejszenie kosztów zakupu. Sam pojazd może być dodatkowym zabezpieczeniem dla banku. Osoby wykazujące się zdolnością kredytową nie będą miały problemu z zaciągnięciem takiego zobowiązania.

Kredyt w Niemczech może otrzymać każdy pełnoletni Polak tam mieszkający i wykazujący się stałymi dochodami. Należy tylko spełnić wszystkie niezbędne warunki i znaleźć zobowiązanie na miarę swoich możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj