Czym pożyczka społecznościowa różni się od zwykłej pożyczki?

W Polsce zdecydowanie najpopularniejsze są zwykłe pożyczki, udzielane przez firmy pożyczkowe lub banki. Jest to z pewnością bezpieczne i wygodne rozwiązanie, ale niekoniecznie dobre dla każdego. Głównie z uwagi na wysokie wymagania, jakie tego typu instytucje mogą stawiać pożyczkobiorcą, czy też długi czas oczekiwania na decyzję kredytową.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że istnieją alternatywy do tego typu zobowiązań. Nie mowa tutaj o pożyczce od rodziny czy znajomych, a o pożyczce społecznościowej. Jest to fraza, którą nie każdy może znać, natomiast spora ilość osób zapewne się na ten rodzaj pożyczki w pewnym momencie natknęła, nawet, jeśli z niego nie skorzystała. W takim razie, czym pożyczka społecznościowa różni się od zwykłej pożyczki? Gdzie jej szukać? Na te pytania odpowiemy w dalszej części tego artykułu.

Pożyczka społecznościowa a zwykła pożyczka

„Zwykła” pożyczka udzielana jest, jak wyszczególniono na początku, przez instytucję, która zajmuje się tym zawodowo. Pożyczki społecznościowe są zaś udzielane przez prywatnych inwestorów. Jest to bowiem ciekawy sposób na zainwestowanie zgromadzonego kapitału, a przy tym stosunkowo bezpieczny, jeśli dobrze dobierze się pożyczkobiorcę.

Podobnie, jak w przypadku pożyczki w firmie pożyczkowej czy w banku obowiązuje umowa, natomiast możemy liczyć się z mniejszą ilością formalności i niższymi wymaganiami pożyczkodawcy, szczególnie w zakresie zdolności kredytowej. Co więcej, w zdecydowanej większości przypadków istnieje możliwość porozumienia się bezpośrednio z inwestorem i wynegocjowania dzięki temu optymalnych warunków pożyczki.

Gdzie znaleźć inwestora do pożyczki społecznościowej?

Pożyczek społecznościowych udziela znacznie więcej osób niż mogłoby się wydawać, często natomiast nie wiemy, gdzie ich dokładnie szukać. Tego typu osoby są dostępne na przykład na portalach społecznościowych, w specjalnych grupach, czy też na portalach ogłoszeniowych. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że tak, jak nie każdy pożyczkobiorca jest wiarygodny, tak nie każdy pożyczkodawca jest godny zaufania.

Jeśli źle wybierzemy, może się okazać, że na przykład oszust pobierze od nas przedpłatę czy zaliczkę i nie wyśle nam obiecanych pieniędzy. Dlatego też przy zaciąganiu tego typu zobowiązania musimy być bardzo ostrożni. Świetnym rozwiązaniem jest powierzenie pozyskania pożyczki ekspertowi kredytowemu, dostępnemu tutaj: https://splatakredytow.pl/pozyczki-spolecznosciowe/. Będzie on w stanie bez problemu znaleźć w pełni uczciwego, rzetelnego inwestora.

Różnica między pożyczką społecznościową a zwykłą pożyczką – podsumowanie

Mamy nadzieję, że udało nam się w tym artykule jasno i klarownie wytłumaczyć różnicę między zwykłą, tradycyjną pożyczką, a pożyczką społecznościową. Nie trzeba się pożyczek społecznościowych bać tylko z tego względu, że wciąż są w Polsce stosunkowo niszowe. Mają one wiele zalet, które sprawiają, że warto przynajmniej wziąć je pod uwagę, szczególnie, jeśli kredyt w banku może być problematyczny.

Tego typu pożyczki można w teorii brać samodzielnie, ale w praktyce znacznie bezpieczniej, szybciej i wygodniej będzie, jeśli skontaktujemy się ze wspomnianym doradcą kredytowym, którego można znaleźć pod adresem https://splatakredytow.pl/pozyczki-spolecznosciowe/. Pozwoli nam to wziąć pożyczkę społecznościową w krótkim czasie i na najlepszych w naszej sytuacji warunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj