Na czym polega audyt parametrów dystrybucyjnych dla firm?

Koszt energii elektrycznej w przedsiębiorstwach to średnio około 1/5 wydatków ponoszonych przez firmę. Nietrudno sobie wyobrazić, jak duże sumy muszą wydawać co miesiąc największe podmioty działające m.in. w branży produkcyjnej, aby zapewnić sobie dostawy prądu. Dlatego w ich przypadku ogromne korzyści może przynieść audyt parametrów dystrybucyjnych. Na czym polega ta usługa?

Audyt parametrów dystrybucyjnych energii elektrycznej

Firmy mogą oszczędzać na rachunkach za prąd na wiele sposobów. Jednym z nich jest zmiana sprzedawcy energii elektrycznej, która nierzadko przekłada się na niższe stawki i opłatę handlową, o czym więcej można przeczytać na stronie https://poprostuenergia.pl/.

Warto pamiętać, że największe przedsiębiorstwa, charakteryzujące się ogromnym zapotrzebowaniem na energię elektryczną, najczęściej negocjują umowy indywidualnie. Zanim to nastąpi, powinno się dokonać audytu parametrów dystrybucyjnych.

Usługa polega na złożonej analizie czynników takich jak:

  • pobór mocy umownej i rzeczywiste zużycie prądu,
  • ewentualne kary za przekroczenie mocy umownej,
  • umowa o dystrybucji energii elektrycznej,
  • rozliczenia na fakturach,
  • inne techniczne aspekty związane z poborem energii.

Jakie korzyści przynosi przedsiębiorstwu audyt?

Efektem audytu parametrów dystrybucyjnych w firmie jest sporządzony raport określający profil energetyczny przedsiębiorstwa. Raport wskazuje potencjalne możliwości optymalizacji zużycia energii i dostosowania taryfy oraz mocy umownej do rzeczywistych potrzeb przedsiębiorstwa. Specjaliści przeprowadzający audyt rekomendują dalsze kroki, i wskazują co należy zmienić, aby znacznie ograniczyć wydatki na prąd. W największych przedsiębiorstwach dokonanie optymalizacji może przyczynić się do milionowych oszczędności, dlatego w ich przypadku audyt jest nie tyle szansą, co koniecznością.

Kiedy warto wykonać audyt parametrów dystrybucyjnych?

Audyt parametrów dystrybucyjnych w firmach warto przeprowadzać regularnie – nawet tych działających lokalnie. Usługa jest skierowana przede wszystkim do przedsiębiorstw, którzy nie dysponują własną kadrą techniczną zdolną do efektywnego zarządzania gospodarką energetyczną. Zewnętrzna kontrola może okazać się jednak przydatna w każdym przedsiębiorstwie, ponieważ doświadczeni eksperci są w stanie zaoferować świeże spojrzenie na profil energetyczny przedsiębiorstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj