Dezynfekcja może również świetnie wyglądać.

Od prawie roku świat zmaga się z nową chorobą wywoływaną przez wirusa SARS2-Cov-19, zwanego w uproszczeniu koronowirusem. Ciągle wzrastająca ilość osób chorych lub zarażonych oraz wzrastająca liczba zgonów spowodowanych między innymi tym wirusem stała się już globalnym problemem, z którym walczy cały świat. Jak odkryli wirusolodzy, wirus ten przenosi się głównie metodą kropelkową, czyli z osoby bezpośrednio na inną osobę, przy na przykład kichaniu, kaszleniu itp. Zaleca się więc utrzymanie odległości pomiędzy osobami, by zmniejszyć ryzyko zakażenia. Jednak wirus może trafiać do organizmu ludzkiego również w inny sposób – być przeniesiony na rękach z powierzchni na które wirus wcześniej trafił. Szczególnie niebezpieczne okazało się dotykanie powierzchni metalowych, plastikowych itp. Ludzie dotykając zakażonych powierzchni często później dotykają swojej twarzy, przez co przenoszą wirusa w okolice błon śluzowych. Aby zmniejszyć ryzyko zarażania w taki sposób, WHO oraz naukowcy zalecają częstą dezynfekcję rąk.

Dezynfekcję rąk można wykonać w dwojaki sposób. Pierwszy najprostszy – poprzez mycie dłoni za pomocą zwykłego mydła. Prawidłowe mycie rąk sprawia, że substancje zawarte w mydle rozpuszczają tłuszczową osłonkę wirusa, przez co on ginie. W taki sposób można dezynfekować ręce w warunkach domowych. W miejscach publicznych, byłoby trudne wystawić tyle stanowisk, gdzie można by było umyć ręce, dlatego zalecono dezynfekcję za pomocą płynów na bazie wysokoprocentowego alkoholu, które podobnie działają jak mydło. Zalecenia WHO były poparte przez rządy krajów, które szybko wydały przepisy nakazujące dezynfekcję w miejscach publicznych. Szybko więc w zakładach pracy, urzędach, wszędzie tam, gdzie mogło się pojawić wiele osób pojawiły się butelki z płynami, z których muszą korzystać obywatele znajdujący się w tych miejscach. Takie proste rozwiązania okazały się jednak dość kłopotliwe. Trudno jest bowiem jedną ręką utrzymać butelkę jednocześnie tą samą ręką naciskać na pompkę dozownika. To sprawia, że płyn często znajduje się wszędzie – na podłodze, na stoliku, na ubraniach, oprócz miejsca gdzie ma trafiać – na rękach. Ponadto zgodnie z zaleceniami wydanymi przez lekarzy oraz naukowców powinno się unikać dotykania przedmiotów, które są dotykane przez wiele osób. Czy to więc nie stoi w sprzeczności z tym, że trzeba użyć dozownika https://czystojak.pl/, którego przed chwilą ktoś już dotykał? Nie może więc dziwić, że wiele osób nie chce się poddawać obowiązkowej dezynfekcji rąk unikając tego, lub po prostu udając, że dezynfekuje sobie dłonie. Wychodzą po prostu z założenia, że dotykanie pompki dozownika nie różni się niczym od dotykania klamki, pieniędzy, czy też wózka sklepowego.

Takie stanowiska do dezynfekcji to również kłopot dla samych właścicieli sklepów, administratorów budynków lub miejsc użyteczności publicznej. Bywa tak, że korzystający z możliwości dezynfekcji zbyt wiele razy naciskają na pompkę dozownika, przez co na ich dłonie trafia zbyt duża ilość środka. Na dezynfekcję nie ma to wielkiego wpływu, ale sprawia, że płyn szybciej trzeba uzupełniać, co rodzi dość sporo kosztów. Koszty są również generowane przez fakt, że o czystość miejsca, w którym można dokonać dezynfekcji trzeba zadbać. Nie jest bowiem przyjemne robienie na przykład zakupów w sklepie, na wejściu którego można zobaczyć stolik z urządzeniem do dezynfekcji, w okolicy którego jest tak brudno, że można się przykleić, a zapach alkoholu roznosi się wokół.

Na szczęście zarówno dla nas zwykłych ludzi jak i dla przedsiębiorców oraz administratorów miejsc publicznych opracowano skuteczne urządzenie do dezynfekcji rąk, które nie powoduje odruchu ucieczki. Jest to automatyczna, bezdotykowa stacja do dezynfekcji rąk. Jednym z producentów tego typu urządzeń jest polskie przedsiębiorstwo, które nadało swojemu produktowi nazwę CZYSTOjak. To urządzenie, które pomoże uniknąć problemów związanych z nadmiernymi ilościami środka dezynfekującego, gdyż porcja jest regulowana przez operatora, a sam płyn jest podawany w postaci aerozolu. Jest ro również urządzenie, które uspokoić może wszystkich tych, którzy boją się używać tradycyjnych dozowników do dezynfekcji, gdyż jest bezdotykowe. Wystarczy tylko wprowadzić ręce pod czujnik i już na ręce trafia odpowiednia ilość płynu. Nie ma więc również obaw, że płyn trafi na spodnie, buty i inne elementy stroju. Jest to nie tylko urządzenie bezpieczne, ale również urządzenie, które doskonale wygląda i może być ozdobą każdego miejsca – sklepu, szkoły, przedszkola itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj