Regały wspornikowe są wykorzystywane w wielu magazynach, w których potrzebny jest skuteczny sposób na składowanie towarów dłużycowych. Dlaczego warto wdrożyć regały wspornikowe i na jakie korzyści można liczyć?
Regały wspornikowe – zastosowanie na rynku usług magazynowych
Firmy specjalizujące się w usługach magazynowych i przedsiębiorstwa, które chcą opierać swoją działalność na skutecznej obsłudze łańcucha dostaw, mogą wykorzystywać wiele różnych rodzajów regałów, by jak najlepiej zagospodarować przestrzeń hali. Kluczem jest tutaj dostosowanie do rodzaju i gabarytów przechowywanych towarów. Regały wspornikowe to jeden z najpopularniejszych wariantów regałów o konkretnym przeznaczeniu – ich konstrukcja sprawia, że są częstym widokiem w wielu magazynach.
Towary dłużycowe wyróżniają się często nietypowymi wymiarami, które nie pozwalają na ich bezpieczne i efektywne składowanie z użyciem standardowych rozwiązań. Regały wspornikowe cechują się prostą, ale niezwykle skuteczną konstrukcją, idealnie dopasowaną właśnie do tego typu ładunków. Całość opiera się na wykorzystaniu słupów nośnych z poziomymi wspornikami, które umożliwiają umieszczenie na regałach nawet najdłuższych przedmiotów bez obaw o ich uszkodzenie czy naruszenie bezpieczeństwa pracowników. Co więcej, regały wspornikowe mogą być bez problemu dostosowane do oczekiwań klienta – możliwość konfiguracji dotyczy przede wszystkim rozstawu słupków i wsporników.
Możliwości regałów dłużycowych
Warto zwrócić uwagę również na opcję swobodnego rozszerzania i modyfikowania regałów wspornikowych o dodatkowe wypełnienie, na przykład kratę pomostową. Takie rozwiązanie pozwoli przechowywać zarówno ładunki dłużycowe, jak i inne towary. Tego typu regały mogą być obsługiwane przez praktycznie każdy rodzaj wózków widłowych. Warto jednak zwrócić uwagę na konstrukcję pojazdów wykorzystywanych w magazynie: maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni będzie możliwe jedynie z użyciem wózków przystosowanych do wąskich korytarzy.
Zalety zastosowania regałów wspornikowych
Wdrożenie systemu magazynowego wykorzystującego regały wspornikowe zapewnia wiele korzyści, które stoją za stale rosnącą popularnością tego typu rozwiązań. Jedną z największych zalet jest możliwość wykorzystania przestrzeni magazynu w bardzo efektywny sposób. To również idealny sposób na składowanie specyficznych przedmiotów, które w przypadku innych konstrukcji stanowiłyby ogromne wyzwanie – są to między innymi rury PVC, drewniane belki oraz meble. Ze względu na możliwość swobodnego modyfikowania regałów są one bardzo proste w transporcie podczas mniejszych remontów hali, umożliwiając także przygotowanie idealnego systemu składowania w nowym obiekcie magazynowym.
Kolejnym mocnym punktem tego typu regałów jest ich uniwersalność, która wynika bezpośrednio z możliwości dostosowania ich do potrzeb magazynu. Choć są one przeznaczone głównie do składowania towarów dłużycowych, z odpowiednimi rozwiązaniami mogą równie dobrze poradzić sobie z innymi ładunkami. Warto także dodać, że są one wyjątkowo stabilne i bezpieczne, dzięki czemu nawet towary składowane na sporej wysokości nie będą stanowić zagrożenia dla pracowników magazynu.