Domy parterowe z bali – w zgodzie z naturą

Drewno jest jednym z najstarszych materiałów służących ludziom do budowy domów. O jego niezwykłych właściwościach wiedzą projektanci, deweloperzy, ale przede wszystkim – użytkownicy.

Magia zawarta w prostocie

Obecnie mamy sporo możliwości w zakresie wyboru technologii budowy nieruchomości. Oprócz klasycznych murowanych domów wzrasta także popularność domów szkieletowych. Pomimo licznych innych opcji domy parterowe z bali cieszą się niesłabnącą popularnością. Osoby ceniące sobie życie w zgodzie ze środowiskiem naturalnym z pewnością zainteresują korzyści płynące z posiadania drewnianego domu. Same techniki konstrukcyjne, wykorzystywane do budowy domów drewnianych sięgają dalekich lat wstecz. Do podstawowych typów konstrukcyjnych należą: konstrukcja wieńcowa oraz konstrukcja sumikowo-łątkowa. Współczesne projekty są wzbogacone o nowoczesne rozwiązania grzewcze i termoizolacyjne, dzięki czemu są jednocześnie nie tylko ekologiczne, ale też energooszczędne.

Prawdziwa jakość płynie z natury

Wybór odpowiedniej jakości drewna będzie miał decydujący wpływ na trwałość domu. Najczęściej używane jest drewno sosnowe, świerkowe i jodłowe. Ewentualnie w rzadkich przypadkach jest to modrzew. Dawniej do budowy domów wykorzystywano drzewa liściaste takie jak dąb czy jesion. Warto wiedzieć, że konstrukcje drewniane ulegają tzw. osiadaniu, w pierwszych latach swojego istnienia. Jest to związane z dopasowywaniem się drewna do danej konstrukcji. Domy parterowe z bali projektowane współcześnie przewidują wszystkie te okoliczności. Dzięki odpowiedniemu wsparciu konstrukcji domy te mogą służyć przez długie dziesięciolecia w sposób niezawodny.

Drewno, czyli zdrowie – domy parterowe z bali

Sosny, świerki czy jodły posiadają liczne zweryfikowane właściwości prozdrowotne. Potwierdzono badaniami, że sama obecność człowieka w lesie poprzez kontakt z olejami eterycznymi roślin pomaga mu zredukować stres i wpływa na poczucie bezpieczeństwa. Mieszkanie w domu z bali z pewnością docenią alergicy, ponieważ dzięki właściwościom termoaktywnym i odpowiedniej przepuszczalności powietrza zmniejszają one szansę na obecność alternariów i grzybów, które rozwijają się w szczelnych oraz ciepłych pomieszczeniach. Budując dom drewniany, mamy pewność, że nasz wybór przyczyni się nie tylko do poprawy naszego zdrowia, ale także kondycji przyrody. Najbardziej ekologiczny i naturalny materiał, jakim jest drewno, doskonale dopasuje się do terenów osadzonych w pobliżu lasów, nie zakłócając swoją obecnością naturalnego rytmu krajobrazu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj