Tajemnicza Etiopia – wyprawa Twojego życia z Logos Tour

Afryka to jeden z najbardziej tajemniczych kontynentów. Jeszcze do niedawna ciężko było się dostać na Czarny Ląd w celach turystycznych. Obecnie kierunek ten jest coraz częściej obierany przez turystów, chcących przeżyć niezapomniane chwile podczas wyprawy. Jednym z krajów zyskujących coraz większą popularność jest Etiopia. Położona we wschodniej Afryce stanowi łakomy kąsek dla żądnych przygód podróżników. Etiopia to fascynujący kraj obfitujący w tajemnicze zabytki zamieszkała przez malownicze plemiona, które zachowują wierność swoim tradycjom już od wielu wieków. Jeżeli chcesz przeżyć wyprawę swojego życia – podróż w głąb Etiopii jest właśnie dla Ciebie.

Kościoły w Lalibeli

Przemierzając kraj taki jak Etiopia, wyprawa nie może pominąć jednego z najwspanialszych miejsc, jakie oferuje zwiedzanie tego kraju. Mowa tutaj o zapierających dech w piersiach kościołach w Lalibeli; nazywanych ósmym cudem świata jedenastu świątyniach wykutych w skale. Zostały zbudowane w XII wieku za panowania cesarza Lalibeli. Są to kościoły monolityczne – wykute w jednolitej skale. To sprawia, że są możliwe do zauważenia dopiero z odległości kilku kroków od nich. Naukowcy uważają, iż geneza ich powstania jest niezwykle tajemnicza – podważają możliwości zbudowania takich budowli człowieka z XII wieku. Legenda głosi, że w ich powstaniu brały udział pozaziemskie istoty.

Najstarszy odnaleziony szkielet na świecie

Podczas wizyty w Etiopii jednym z głównych programów wycieczki jest zwiedzanie stolicy kraju – Addis Abeba. Miasto to obfituje w wiele atrakcji, a jedną z najsłynniejszych jest możliwość obejrzenia kopii najstarszego na świecie szkieletu – słynnej Lucy, mającej około 3,5 miliona lat. Jej szczątki znajdują się w Muzeum Narodowym Etiopii, które powinno znaleźć się na liście obowiązkowej każdego, kto pragnie poznać historię tego fascynującego kraju. Lucy została odnaleziona 24 listopada 1974 roku na terenie Etiopii. Naukowcy oszacowali, że miała około metra wzrostu i w chwili śmierci była w wieku około 25 lat. Zachowało się około jednej czwartej jej szkieletu, pozostała część to rekonstrukcja. Jej imię w wolnym tłumaczeniu oznacza „jesteś piękna”.

Lasy eukaliptusowe i wodospady na Nilu

Etiopia to kraj o zróżnicowanej przyrodzie. Na jej terenie przeważają chłodne tereny górzyste, z wyjątkiem wschodniej części, która jest nizinna i gorąca. Etiopia jest położona w dużej części na Wyżynie Abisyńskiej. Każde jej piętro obfituje w charakterystyczną dla siebie roślinność. Na wysokości 2500-2600 m.n.p.m rosną malownicze lasy eukaliptusowe. Warto wiedzieć, że eukaliptus nie występował w Afryce naturalnie – został sprowadzony z Australii. Krajobraz lasów eukaliptusowych gwarantuje niezapomniane widoki, które pozostaną w pamięci przez długie lata. Przez Etiopię przepływa Błękitny Nil – najdłuższy i najzasobniejszy dopływ Nilu. To na nim powstały przepiękne wodospady, a wśród nich Tys Ysat – drugi co do wielkości afrykański wodospad. Składa się on z czterech kaskad, które spadają z wysokości 42 metrów.

Dolina rzeki Omo

Dolina rzeki Omo to teren, na którym położony jest Park Narodowy Omo. Teren ten jest miejscem zamieszkania dzikich plemion Etiopii. Mieszkańcom Parku nieznane są zdobycze współczesnej cywilizacji – mieszkają w glinianych chatach pokrytych strzechą, obce im są samochody, elektronika. Zwiedzanie Parku Narodowego Omo jest niczym podróż w czasie. To okazja do przekonania się, jak kiedyś wyglądało życie na Czarnym Lądzie. Na świecie znajdują się nieliczne miejsca, gdzie można spotkać lud wierny od wieków swoim tradycjom. Dolina rzeki Omo jest jednym z nich, jest więc wartym zwiedzenia miejscem dla każdego, kto zdecydował się poznać Etiopię od podszewki.

Etiopia to jeden z nielicznych krajów na świecie, który pozostał dziki i niezbadany. W większych miastach zobaczymy wpływ współczesnej cywilizacji, natomiast gdy tylko oddalimy się na ich obrzeża, stajemy oko w oko z dziką naturą. Dla każdego, kto czuje przesyt nowoczesnością wycieczka do Etiopii będzie jak powrót do korzeni człowieczeństwa. Przepiękne widoki, pierwotne ludy oraz niespotykane nigdzie indziej zabytki tworzą z niej miejsce przesycone historią, jakiej nie uświadczymy nigdzie indziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj