Druk etykiet samoprzylepnych jako ważny element funkcjonowania systemu WMS.

Współczesna logistyka działa pod ogromną presją czasu. Zamówienia pochodzące z wielu kanałów, konieczność ich wysyłek tego samego dnia powodują, że wsparcie logistyki musi się odbywać przy zastosowaniu narzędzi informatycznych. Podstawowym tego typu narzędziem jest system WMS, czyli informatyczny system zarządzania magazynem.

System WMS– jak działa?

System klasy WMS nadzoruje cały proces logistyki od przyjęcia towaru, przez proces składowania, aż po wydanie towaru do Klienta. Każdy z tych procesów bazuje na unikalnej informacji o towarze, która bardzo często jest łączona z informacjami na temat miejsca składowania (identyfikator lokacji), miejscem wysyłki (etykieta wysyłkowa). Właściwe funkcjonowanie systemu WMS jest wsparte zastosowaniem nowoczesnego sprzętu informatycznego w postaci drukarek etykiet, skanerów (czytników) kodów oraz kolektorów danych. Coraz częściej systemy klasy WMS uzupełnianie są o elementy automatyki logistycznej, która w zasadniczy sposób przyspiesza pracę magazynu, uniezależniając go czynnika ludzkiego.

Etykieta samoprzylepna jako podstawowy nośnik informacji w systemie WMS.

Do sprawnego funkcjonowania nowoczesny magazyn bezwzględnie potrzebuje etykiet samoprzylepnych. Etykiety wykorzystywane są w szeregu obszarów związanych z każdym niemal procesem logistycznym. Kluczową strefą, gdzie wykorzystywane są etykiety jest znakowanie towarów wchodzących do magazynu. Etykieta zwana etykietą rejestracyjną zawiera wszelkie informacje o produkcie. Indywidualny numer produktu bywa łączony z miejscem składowania produktu. Miejsce składowania znakowane jest innym rodzajem etykiety- etykietą do oznakowania regałów (czy miejsc paletowych w przypadku tego typu lokalizacji). Etykiet lokalizacyjna wykonana jest ze specjalnego, bardzo mocnego tworzywa, pokryta klejem, który właściwie uniemożliwia jej oderwanie od podłoża bez użycia specjalnych płynów redukujących jego moc. Kolejnym typem etykiet samoprzylepnej, która może być używana w systemie WMS jest etykieta adresowa drukowana bezpośrednio z systemu magazynowego z danymi odbiorcy paczki, czy innej formy przesyłki. Etykieta tego typu produkowana jest na papierze samoprzylepnym, zazwyczaj termicznym, ze względu na jej niską żywotność.

HIT-Kody Kreskowe- Twój ekspert w optymalizacji gospodarki magazynowej.

HIT-Kody Kreskowe to poznańska drukarnia etykiet samoprzylepnych oraz integrator systemów logistycznych. W naszej ofercie znajdują się systemy WMS, kompleksowe rozwiązania informatyczno-sprzętowe oraz systemy oznaczeń magazynowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj