ERP w chmurze – 5 podstawowych korzyści

Trudno byłoby się obejść bez zdobyczy technologii. Innowacyjność i chęć nieustannego rozwoju stają się determinantem sukcesu każdej firmy. Jednym z narzędzi pomocnych w drodze do utrzymania konkurencyjnej pozycji na rynku, są systemy ERP.

System ERP jest specjalistycznym oprogramowaniem, służącym do zarządzania procesami i zasobami w firmie. Jego użytkownicy podkreślają wielość zalet płynących z korzystania z takiego oprogramowania, ale jedną z najczęściej wymienianych jest to, że z systemu ERP można korzystać w chmurze. Jakie niesie to za sobą korzyści dla firmy?

  1. Można pracować z dowolnego miejsca

Praca zdalna wiąże się z szeregiem zalet, ale nie raz jest jednoznaczna z inną organizacji pracy firmy, zakupem sprzętów, przenoszeniem danych. Jeżeli pliki firmowe, bazy danych są w chmurze, znika problem kopiowania – każdy użytkownik systemu z odpowiednimi uprawnieniami ma do nich dostęp. Nie traci się energii na telefony do biura z prośbą o przesłanie lub podanie potrzebnych informacji. To ogromna oszczędność czasu! Biorąc pod uwagę, że w ostatnich miesiącach praca zdalna stała się codziennością wielu instytucji, wszelkie narzędzia wpływające na komfort i czas są na wagę złota, a system ERP w chmurze bezsprzecznie do grupy tego rodzaju narzędzi należy.

  1. Praca w chmurze jest wygodna

To, że podczas pracy zdalnej nie musimy tracić energii na to, by zdobyć dane z siedziby firmy to nie koniec korzyści. Takie rozwiązanie jest też bardzo wygodne. Nie musimy nikogo angażować, a wszystkie informacje, jakie są nam potrzebne, znajdują się na wyciągnięcie ręki. Wystarczy, że się zalogujemy i gotowe – mamy dostęp do tych samych informacji, co w biurze.

  1. Chmura wpływa na lepszą efektywność i wydajność

Tak szybki dostęp do wszystkich plików i bazy danych sprawia, że pracujemy szybko i wydajnie. Mając dostęp do kompletu informacji, nie musimy tracić niepotrzebnie energii i skupiamy się na tym, co ważne. Co więcej, dzięki dostępowi do danych o każdej porze, znacznie łatwiej jest zorganizować czas pracy i realizować powierzone zadania.

  1. Praca z wykorzystaniem chmury usprawnia komunikację między działami

Systemy ERP pozwalają na zarządzanie wszystkim, co dzieje się w przedsiębiorstwie. Poszczególne działy firmy: dział sprzedaży, marketingu, księgowość, magazyn i inne, korzystają z systemu w oparciu  wspólną bazę danych. Do informacji wprowadzonych przez pracownika jednego działu, mają wgląd wszyscy uprawnieni pracownicy pozostałych. Oznacza to ład i porządek, nie pojawiają się nieporozumienia, a komunikacja wewnątrz firmy jest lepsza. Dzięki chmurze dotyczy to także tych osób, które fizycznie nie przebywają na terenie siedziby przedsiębiorstwa.

  1. Wyższy poziom pracy handlowca

Handlowiec większość swojej pracy realizuje poza firmą. Odwiedza swoich klientów, dowiaduje się, jakich produktów potrzebują, robi notatki. Działanie systemu ERP w chmurze jest przydatne przed, w trakcie i po spotkaniu z klientem. Jeszcze zanim handlowiec przekroczy próg firmy klienta, może szybko przejrzeć historię zamówień, płatności, zapytania. Tak samo podczas rozmowy szybko sprawdzi dostępność poszczególnych produktów, albo złoży zamówienie. Natomiast po spotkaniu łatwo wprowadzi notatki. Wszystko robi jeszcze bardziej sprawnie, bo system ERP może być połączony z CRM. Co to jest system CRM? To specjalistyczne oprogramowanie to zarządzania relacji z klientami, które jest nieodzowne dla pracowników działu handlowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj