Internet bez limitów dla firm – jaki rodzaj łącza internetowego wybrać?

Trudno wyobrazić sobie prowadzenie firmy bez dostępu do Internetu, prawda? W obecnych czasach, aby zaistnieć, firma musi mieć stronę internetową, czasami konieczne są także konta w social mediach i na portalach branżowych. Na dodatek wiele firm decyduje się na utrzymywanie własnych serwerów. Dowiedz się, jaki rodzaj łącza internetowego będzie najlepszy dla firm.

Internet dla firm – światłowód symetryczny czy asymetryczny?

W większości przypadków operatorzy oferują nam światłowodowe łącze asymetryczne. Jest to rozwiązanie, w którym prędkość pobierania danych może być naprawdę błyskawiczna, ale jest ona znacznie większa niż prędkość wysyłania. W łączu symetrycznym obie wartości są takie same lub bardzo do siebie zbliżone, dzięki czemu Internet światłowodowy dla firm jest znacznie stabilniejszy.

Wydawałoby się, że dla wygody korzystania z sieci znaczenie ma wyłącznie czas pobierania, ale w firmach jest różnie. W końcu czasami musimy szybko wysłać jakiś ogromny projekt, a nasze dane muszą być przekazywane płynnie. Dlatego najlepszy Internet dla firm to ten symetryczny, który pozwala na równie błyskawiczne pobieranie, jak i wysyłanie danych. U dostawcy usług internetowych INEA osiąga on prędkość wielokrotnie wyższą niż 1 Gb/s i jest znacznie bardziej stabilny niż łącze asymetryczne.

Czy warto wybrać światłowód dla firm?

Do wyboru jest wiele rodzajów internetowego łącza: radiowy, kablowy lub światłowód. W przypadku firm ta ostatnia opcja sprawdza się najlepiej, przede wszystkim ze względu na bardzo dużą prędkość działania sieci. To bardzo ważne, zwłaszcza jeśli masz sporą firmę, w której wiele osób naraz korzysta z Internetu w tym samym czasie.

Światłowód ma jeszcze jedną niezaprzeczalną zaletę, która jest ważna dla firm. Jest stały i stabilny. Oznacza to, że niezależnie od czynników zewnętrznych, zawsze będzie działał odpowiednio szybko. To bardzo ważne zwłaszcza dla działalności, które bazują na własnych serwerach lub tych, których część pracy związana jest z siecią.

Określenie potrzeb firmy

Wybierając Internet dla firm z szerokiej oferty różnych operatorów, warto zadać sobie kilka pytań, które dokładnie określą potrzeby firmy w tej kwestii. Dzięki temu łatwiej będzie dobrać nie tylko ofertę, lecz także prędkość i przepustowość Internetu. Przede wszystkim należy ustalić, ilu pracowników będzie korzystało z sieci naraz w budynku i czy jest potrzebny Internet mobilny, który pozwoli osobom wyjeżdżającym poza siedzibę firmy na wygodną pracę i ciągłe bycie w kontakcie ze współpracownikami.

Dodatkowo zastanów się nad tym, jaki rodzaj sieci jest potrzebny w twojej firmie. W małych redakcjach, które nie posiadają własnych serwerów, praca z siecią wygląda inaczej niż na przykład w biurze architektonicznym, w którym codziennie przesyła się naprawdę ogromne pliki projektowe. Dodatkowo sprawdź, czy potrzebna będzie dodatkowa ochrona Internetu dla firm i opcja monitoringu sieci. W niektórych firmach nawet drobne przerwy w dostępie do Internetu mogą powodować ogromne straty, na przykład w sklepach online. Dlatego określenie potrzeb jest tak ważne – Internet dla firm może być skrojony na miarę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj