Jak obniżyć rachunki za prąd?

Jak obniżyć rachunki za prąd?

Pytanie to zadaje sobie każdy, od osób prywatnych, po właścicieli firm, aż do gospodarzy miast. Jest to zdecydowanie jedno z najważniejszych mediów. Na prąd działa absolutnie wszystko, od komputerów, na których pracujemy, po lodówki, w których przechowujemy jedzenie. Jak zatem sprawić by rachunki za prąd były niższe? Czy wystarcz zmienić dostawcę?

Kalkulator zużycia prądu – na co idzie go najwięcej?

Wyobraźmy sobie przykładowe polskie gospodarstwo domowe, które składa się z trzech osób, czyli dwójki dorosłych i dziecka. W mieszkaniu non stop działa oczywiście lodówka z zamrażarką, na tak zwanym „stand by” pozostawiony jest piekarnik, mikrofalówka, telewizor, może oczyszczacz powietrza. Pralka wykonuje w tygodniu trzy pełne cykle prania, zmywarka 7 cyklów zmywania, komputer dziecka włączony jest przez kilka godzin dziennie, komputer każdego z rodziców również, do tego ładowanie telefonów, gotowanie obiadów, włączone światło, podgrzewanie wody. Praktycznie do każdej czynności wykonanej w domu niezbędny jest prąd. Przeciętnie ta rodzina wydaje bardzo dużo pieniędzy na rachunki na prąd. Oczywiście mogą ograniczać zużycie wyłączając komputery i grając w planszówki, jednak nie zmieni to faktu, że w tym czasie pralka będzie prała ubrania, a zmywarka myła naczynia. Jak zatem zmniejszyć rachunki za prąd w typowym polskim domu?

Dobrym rozwiązaniem jest skorzystać z kalkulatora zużycia prądu. Mając rachunek za energię, możemy umieścić w kalkulatorze dokładnie informację na temat tego ile zużywamy energii, za co ile płacimy i ostatecznie obliczyć ile możemy zyskać. A jak zyskać?

Otóż najlepszym sposobem będzie zmiana dostawcy prądu

Dzięki tej, wydawałoby się, błahej sprawie, taka przeciętna rodzina może zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych rocznie. To bardzo dużo w skali np. dekady. Wielu wydaje się, że jeśli na danym terenie dostawcą jest ta i ta firma, to nie ma możliwości zmiany na inną. Nic bardziej mylnego. Wystarczy skontaktować się z firmą, która nas interesuje i poprosić o dostarczenie nam energii. Oczywiście musi to być firma, która działa na naszym terenie. Jeśli znajdziemy niewielkiego dostawcę z innego województwa, to będzie to oczywiście niemożliwe. Dlatego bardzo ważne, by szukać realnych zmian.

Na czym możemy zyskać?

Bardzo często można spotkać się z poglądem, że przecież prąd kosztuje u każdego dostawcy tyle samo. Nic bardziej mylnego. Różnice w cenach energii wynikają z marży, jaką firma płaci, z jej wewnętrznych kosztów oraz prowizji, jaką pobiera dla siebie. Właśnie na tym najwięcej można zyskać i tym właśnie parametrom należy się przyglądać po otrzymaniu rachunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj