Jak wykorzystać monitoring GPS?

Prowadzisz firmę i obawiasz się, że Twoi pracownicy będą nadużywać Twojego zaufania? To praktycznie standard w działalnościach, w których przedsiębiorcy oferują swoim podwładnym auta służbowe. Po kilku tygodniach zazwyczaj zaczynają one być użytkowane jako modele prywatne, więc nic dziwnego, że poziom zużycia paliwa zaczyna drastycznie wzrastać, a części coraz częściej ulegają zniszczeniu. Czy istnieje opcja, by temu zapobiec?

Oczywiście, że tak. Jest to oferta takich systemów jak profesjonalny monitoring GPS, który może być dodatkowo montowany w aktywach lub innych maszynach. Obecne zaawansowanie technologiczne pozwala nam osiągnąć wspaniałe rezultaty. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat takich układów, to zapraszamy do dalszej części materiału. Poznasz w nim wszystkie istotne szczegóły, dzięki czemu inwestycja nie powinna stanowić dla Ciebie problemu.

Podstawowy monitoring GPS

Chcesz wiedzieć, gdzie w danym momencie znajduje się Twój samochód? W takim razie potrzebujesz niewielkiego lokalizatora, który nie musi być nawet montowany w układzie pojazdu. Na rynku dostępne są urządzenia oferujące lokalizację przy pomocy sygnału GPS, posiadające wsparcie GSM.

Do czego ma służyć moduł GSM? Ponieważ monitoring GPS nie działa w momencie, gdy pojazd lub obiekt znajdzie się pod zadaszeniem. Problem może pojawiać się nawet wtedy, gdy kierowca wjedzie w teren gęsto zalesiony lub na niebie pojawią się gęste chmury. Moduł GSM powinien rozwiązać w sposób błyskawiczny i niezawodny.

Koszt inwestycji i ewentualny zwrot kosztów

Każda inwestycja musi być poparta bilansem dodatnim. Jeżeli coś nie przyniesie Ci chociaż pośredniego zysku, wtedy nie warto decydować się na zakup. Jak wygląda sytuacja w przypadku takich systemów jak monitoring GPS? Załóżmy, że jeden samochód służbowy wykonuje co roku 50 tysięcy kilometrów. Jeżeli Twoi pracownicy wykorzystują auto do prywatnych celów, prawdopodobnie jesteś w stanie obniżyć ten wynik o około 15 tysięcy. Licząc, że przejechanie autem 100 kilometrów kosztuje średnio 35 złotych, to montując monitoring GPS w aucie, możesz zaoszczędzić ponad 5 tysięcy złotych rocznie. Pamiętaj jednak o tym, by poinformować swoich pracowników o tym, że taki system znajduje w samochodach. W innym wypadku mogą oni poczuć się inwigilowani.

Bardziej zaawansowane systemy są w stanie dodatkowo rejestrować wszystkie zmiany, poddawać weryfikację z czujników spalin itp. Dzięki temu w prosty i szybki sposób można wygenerować bardzo szczegółowy i dokładny raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj