Jak zbudować popularny profil na Instagramie?

Instagram jeszcze przed kilkoma laty uważany był za najbardziej zaniedbany przez popularne marki kanał promocyjny. Dziś sprawa wygląda już zgoła inaczej. Z dnia na dzień serwis wzbogaca się o setki, a nawet tysiące nowych użytkowników. Każdego dnia powstają nowe konta, a użytkownicy wielu z nich podejmują wzmożone próby pozyskania jak największej popularności w możliwie krótkim czasie. Uświadomiliśmy sobie bowiem, że prowadzenie konta na Instagramie może być już nie tylko dobrą zabawą i ciekawym sposobem na dzielenie się z innymi użytkownikami naszymi zdjęciami, ale także sposobem na życie. Ciekawe konto na Instagramie może być przecież doskonałym źródłem stałych zarobków. Aby jednak móc zacząć zarabiać na takiej działalności, w pierwszej kolejności trzeba pozyskać duże grono wiernych obserwujących. Jak zwiększyć popularność konta na Instagramie? Podpowiadamy!

Po pierwsze: ciekawa nazwa

Ciekawa nazwa to pierwszy krok do stworzenia interesującego konta na Instagramie. Dobrze, jeżeli będzie ona oddawała motto kierujące naszym profilem lub jego tematykę. Możemy oczywiście zastosować własne imię i nazwisko, chociaż to się najlepiej sprawdza u osób już znanych, gwiazd filmowych czy celebrytów. O ciekawą nazwę z dnia na dzień jest coraz trudniej. Użytkowników Instagrama przybywa a bank interesujących nazw proporcjonalnie maleje. Dobra wiadomość jest taka, że nazwy można zmieniać, więc nietrafioną nie musimy się wiązać dożywotnio. Pamiętajmy jednak, iż w miarę tego, jak rosła będzie popularność naszego konta, użytkownicy będą coraz bardziej przywiązani także do jego nazwy. Nagła zmiana w takim przypadku może doprowadzić do utraty zainteresowania naszych Instagram Followersów.

Jeśli masz problem z wymyśleniem nazwy to koniecznie sprawdź ten poradnik: https://tanielajki.pl/jak-wymyslic-nazwe-na-instagrama/

Po drugie: oryginalna i spójna treść

Jeżeli liczymy na to, że nasz profil z czasem zacznie przynosić profity, a jego prowadzenie nie jest dla nas tylko zabawą, to musimy zadbać o spójną i wartościową treść. Warto wybrać jeden motyw przewodni, temat naszych zdjęć i opisów, np. sport, natura, góry etc. Kont na Instagramie jest jednak bardzo wiele i wiele będzie też profili o podobnej tematyce, przez które trudno będzie się przebić na wyżyny. Dużą popularność w ostatnich miesiącach zyskują konta o tematyce niszowej. Jeżeli góry, to może jakieś konkretne, nieznane szlaki lub ciekawe atrakcje, jeżeli sport to może jakiś niszowy, a jeżeli nie, jeżeli zdecyduje się np. na dzielenie się pasją biegania, którą obecnie dzieli się spora grupa społeczeństwa to skupmy się na jakimś jego konkretnym aspekcie, np. bieganie na ultra dystansach, bieganie na określonej diecie itp.

Poza spójnością tematyczną warto się skupić na spójności wizualnej. Postarajmy się, aby nasze zdjęcia do siebie pasowały pod jakimś konkretnym względem. Najłatwiej jest zastosować jeden filtr do wszystkich naszych zdjęć. W ten sposób uzyskamy jednolity feed. Czy to jednak wystarczy, aby stworzyć popularne konto na Instagramie?

Po trzecie: systematyczna praca

Stworzenie pięknego konta o oryginalnej nazwie jeszcze nie zaprowadzi nas do sukcesu. Teraz czas na rekrutację czyli pozyskiwanie nowych obserwujących, najlepiej w jak największych ilościach. Duża ilość obserwujących oznacza duży ruch na naszym profilu – dużo lajków pod zdjęciami, komentarzy i wiadomości. Algorytm Instagrama lubi taki ruch i dzięki niemu podrzuca nasze zdjęcia kolejnym użytkownikom a zasięgi rosną. Dzięki dużym zasięgom zyskujemy kolejnych obserwujących i tak w kółko o ile o nich zadbamy. Aby chcieli przy nas zostać komentujemy ich zdjęcia, udostępniamy ich posty, zachęcamy ich do interakcji, np. przy pomocy ankiet na instastory. Ważne jest, aby na naszym profilu był widoczny stały, systematyczny ruch.

Dotyczy to również kwestii dodawania zdjęć. Użytkownicy lubią regularnie publikujące konta, ale bez przesady. Dodawanie zdjęć dwa razy dziennie zmęczy nawet najwierniejszego fana naszych treści. Optymalna ilość zdjęć to około 3-4 na tydzień. Pod zdjęciem warto umieścić wartościowy opis z zachętą do interakcji, komentowania lub wiadomości. Można go zakończyć np. pytaniem, najlepiej niebanalnym lub zabawnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj