Jak zweryfikować swój profil na Instagramie?

Instagram jest społecznością, którą posiada większość z nas. Zakładamy konta, dbamy i rozwijamy swoje profile poprzez zamieszczanie zdjęć, które tworzą na naszej społeczności wyjątkowe wspomnienia. Z pewnością, każdy z was w czasie przeglądania Instagrama, trafiło na profil, na którym widnieje specyficzny, niebieski znaczek przy nazwach niektórych użytkowników. Ten symbol o barwie niebieskawej, to oznaka zweryfikowanego konta. Co to właściwie oznacza? Po co to robić?

Instagram – weryfikacja konta

Instagram jest społecznością, którą posiada większość z nas. Zakładamy konta, dbamy i rozwijamy swoje profile poprzez zamieszczanie zdjęć, które tworzą na naszej społeczności wyjątkowe wspomnienia. Z pewnością, każdy z was w czasie przeglądania Instagrama, trafiło na profil, na którym widnieje specyficzny, niebieski znaczek przy nazwach niektórych użytkowników. Ten symbol o barwie niebieskawej, to oznaka zweryfikowanego konta. Co to właściwie oznacza? Po co to robić? Jak uzyskać taką weryfikację? Co zrobić kiedy weryfikacja się nie uda? Na te wszystkie pytania dostaniecie odpowiedź w dalszej części artykułu.

Jak zweryfikować swój profil na Instagramie?

Każdy użytkownik Instagrama, zdaje sobie sprawę z tego, że dla wielu osób, marek czy sfer biznesowych, jest to jeden z podstawowych kanałów komunikacji. Wiele firm łączy się za pomocą tej aplikacji ze swoimi klientami, szczególnie w celu przekazania swojej oferty czy innych działań marketingowych. Stąd pojawia się kolejne pytanie, a mianowicie: jak zwiększyć bezpieczeństwo komunikacji? W świecie Internetu bardzo łatwo jest podszyć się pod drugą osobę, właśnie dlatego twórcy Instagrama wprowadzili opcję weryfikacji konta. Zweryfikować swój profil może praktycznie każdy, jednak tego typu oznaka zostaje przyznana bardzo wybiórczo, nie wszystkim użytkownikom.

Ubiegając się o zweryfikowanie konta, musimy spełniać kilka warunków, mianowicie: nasze konto musi być zgodne z regulaminem, autentyczne, unikatowe, kompletne i znaczące. Jeśli chodzi o autentyczność, to przede wszystkim konto musi być prowadzone przez rzeczywistą osobę lub zarejestrowaną firmę.

Unikatowe konto, czyli jakie?

Unikatowe, czyli profil musi być jedynym należącym do danej firmy czy też osoby, która ją reprezentuje. Nie weryfikowane są konta, dotyczące zainteresowań użytkowników. Konto także musi być publiczne i zawierać biogram, zdjęcie profilowe, a także przynajmniej jeden post.

Profil musi być także reprezentowany przez osobę znaną, często wyszukiwaną lub markę. Konto użytkownika, nie musi być szczególnie duże, aby zostało zweryfikowane. Nie musi także reprezentować dużej marki. Ale warto mieć pokaźną liczbę Instagram Followers. To napewno nie zaszkodzi

Pojawianie się w social mediach i prasie

Z różnych obserwacji wynika, że profil powinien pojawiać się w mediach społecznościowych w celu uzyskania niebieskiego symbolu na Instagramie. Wszystko bowiem, zależy od popularności dane osoby w mediach.

Jak poprosić o weryfikacje konta na Instagramie?

Aby dokonać weryfikacji na Instagramie należy wejść w ustawienia aplikacji, później poprosić o weryfikację, a następnie należy wypełnić formularz i przesłać kolejno skan dowodu tożsamości.

Niestety wypełnienie formularza, nie gwarantuje i nie jest jednoznaczne z otrzymaniem niebieskiego symbolu weryfikacji na profil. Po wykluczeniu opcji związanej z uzyskaniem symbolu, jeśli nie spełniliśmy wypisanych wyżej wymagań, pozostaje nam opcja połączenia się ze swoim kontem na Facebooku bądź Twitterze, co pozwoli nam na zwiększenie swojej autentyczności na mediach społecznościowych.

Dlaczego wielu osobom zależy na uzyskaniu odznaki?

Szczerze mówiąc, ten mały, niebieski znaczek jest nie tylko ważny do potwierdzenia weryfikacji prawdziwych kont, ale również jest w pewnym sensie symbolem pewnego statusu i wyróżnienia na tle innych użytkowników Instagrama.

Weryfikacja na Instagramie powoduje wiele korzyści, mianowicie: buduje zaufanie, zapewnia autentyczność naszemu profilowi i sprawia, że osoby, które nas obserwują są w stanie nam zaufać; umożliwia dostęp do linku w Instagram Stories, dzięki któremu osoby te mogą publikować swoje Stories wraz z linkami; buduje także świadomość marki, ponieważ dzięki niebieskiej odznace większość osób zainteresuje się naszym profilem; dzięki niej możemy również uzyskać o wiele większe dochody czy zaangażowanie osób obserwujących profil.

Triki jak uzyskać weryfikację profilu na Instagramie

Przedstawię teraz cztery podstawowe triki na Instagrama, które pomogą uzyskać weryfikację konta. Przede wszystkim powinniśmy upewnić się, że bio na naszym profilu jest w pełni wypełnione.

Drugim krokiem jest ciągła, intensywna praca nad naszą marką, dlatego warto pracować, aby nasze nazwisko pojawiło się w mediach społecznościowych.

Warto także dbać o swoją aktywność i zaangażowanie w Internecie, a także stawiać na swój ciągły rozwój.

Podsumowanie dotyczące weryfikacji konta na Instagramie

Podsumowując, weryfikacja konta na Instagramie powstała w celu ochrony osoby publicznej, biznesów, marek. Ma także zapobiegać podszywaniu się pod nie. W celu jej uzyskania nie musimy być ani dużą marką, ani posiadać nie wiadomo jakiej ilości obserwatorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj