Jaki odkurzacz pionowy kupić?

Sprzątanie to jedna z tych nielubianych czynności, która z jednej strony zajmuje sporo czasu, z drugiej zaś po prostu trzeba ją wykonywać, aby dobrze czuć się w swoim domu czy mieszkaniu. Chcąc ułatwić sobie to zadanie, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości sprzęty, dzięki którym szybciej uporamy się z całością. Odkurzacze pionowe to zyskująca coraz większą popularność alternatywa dla tradycyjnych sprzętów tego typu. Czym się wyróżniają i na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów?

Jak działają odkurzacze pionowe?

Urządzenia tego rodzaju w większości przypadków mają zasilanie akumulatorowe, dzięki czemu nie musimy denerwować się z powodu plączącego się pod nogami kabla. Energię może czerpać również z wbudowanej baterii. Oczywiście na rynku dostępne są także modele przewodowe, jednak stanowią one mniejszość. Czerpiąc energię z akumulatora, odkurzacz jest zawsze gotowy do pracy, oczywiście po wcześniejszym naładowaniu. Nie musimy przejmować się każdorazowym przepinaniem kabla i ograniczeniami wynikającymi z jego długości.

Tego rodzaju sprzęty pozwalają na dotarcie do trudno dostępnych miejsc i zakamarków. Do odkurzacza jest zazwyczaj dołączona uniwersalna szczotka, dzięki której można posprzątać każdą powierzchnię. Modele tego typu są lekkie i bardziej komfortowe w użytkowaniu. Wyróżniają się również cichszą pracą i zwykle należą do grupy urządzeń bezworkowych. Oznacza to, że nie musimy wymieniać worka, zakładając nowy i co jakiś czas kupować kolejnych. Tego rodzaju odkurzacze dostępne dostępne w sklepie Sferis, posiadają specjalny pojemnik gdzie gromadzi się kurz i śmieci. Gdy zostanie całkowicie zapełniony, wystarczy go zdemontować i opróżnić, aby móc dalej kontynuować sprzątanie. Co istotne, największą zaletą modeli bezworkowych jest taka sama moc działania, niezależnie od stopnia zapełnienia pojemnika.

Czym kierować się przy zakupie odkurzacza pionowego?

Aby zakupiony przez nas model był jak najbardziej funkcjonalny i spełnił nasze oczekiwania, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach przed dokonaniem wyboru.

  • Jeśli mieszkamy w dużym domu lub kilkupokojowym mieszkaniu, wybierzmy model charakteryzujący się maksymalnie długim czasem działania na jednym ładowaniu (dotyczy odkurzaczy pionowych bezprzewodowych). Zazwyczaj jest to około 30 minut. Jeśli wiemy, że w tym czasie nie uda się nam odkurzyć całej powierzchni, lepszym rozwiązaniem będą modele przewodowe lub tzw. hybrydy.
  • Jeśli zależy nam na maksymalnie szybkim czasie ładowania urządzenia, skupmy się na wyborze nowoczesnych modeli, gdzie wykorzystano nowszą technologię. W takim przypadku do pełnego naładowania odkurzacz będzie potrzebować kilku godzin.
  • Jeśli zauważyliśmy, że kurz bardzo często gromadzi się na wysokościach, skupmy się na znalezieniu modelu, który łączy w sobie funkcje odkurzacza pionowego i ręcznego. Po dokonaniu szybkiego przekształcenia, uzyskamy mobilne urządzenie, które świetnie nadaje się do sprzątania na wysokościach.
  • Stawiając na efektywność i szybkość sprzątania, wybierajmy modele z dużą mocą. Wprawdzie są one droższe, jednak ich praca jest znacznie bardziej zadowalająca.
  • Duże znaczenie ma także pojemność zbiornika (w przypadku odkurzaczy bezworkowych). Warto wybierać jak największe, aby móc cieszyć się nieprzerwaną pracą, bez konieczności częstego opróżniania zawartości.
  • Jeśli sami cierpimy na alergię lub mamy w domu alergika, poszukajmy modelu z dodatkowym systemem filtracji, który pozwala na usunięcie pyłów w trakcie odkurzania.
  • Chcąc jeszcze bardziej ograniczyć czas sprzątania, dobrym wyborem będzie zakup sprzętu z jednoczesną funkcją mycia podłóg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj