Kiedy należy zastanowić się nad sprzedażą samochodu?

Niezależnie od tego, czy kupiłeś samochód prosto z salonu, czy przejąłeś starszą furę od wujka, nadchodzi czas, z którym każdy właściciel samochodu musi się zmierzyć – trzeba go sprzedać. Pytanie brzmi, kiedy jest najlepszy czas na przekazanie wozu w inne ręce?

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę mierząc się z pytaniem: kiedy jest najlepszy czas na sprzedaż samochodu. Dla przykładu, jeśli Twoje auto niedomaga, jest zepsute, skorodowane czy rozbite, możesz je jeszcze spieniężyć korzystać z usług firmy złomowanie aut Warszawa.

„Dobry czas, dobrze zaprezentowany samochód i pouczająca reklama z ładnymi zdjęciami zwykle pomogą szybko sprzedać samochód i za wyższą cenę”.

Kiedy sprzedawać nowsze samochody?

Jeśli zdecydowałeś się na zakup zupełnie nowego samochodu, ponieważ chcesz mieć gwarancję lub zapach „nowego samochodu”, prawda jest taka, że ​​gdy tylko samochód ruszy w drogę, będzie wart o wiele mniej niż to, za co go kupiłeś .

Ogólna zasada jest taka, że ​​z wyjątkiem niektórych klasycznych samochodów, im starszy samochód, tym mniej będzie wart.

Pierwszy rok życia samochodu to czas, w którym traci on na wartości najbardziej, dlatego przyjmuje się, że należy wymieniać samochód „najlepiej co 3-5 lat, najlepiej na mniej niż 80 tys. km, przy czym pozostało około 10%-20% okresu gwarancyjnego nowego samochodu”.

Nienaruszona gwarancja zapewni kolejnemu potencjalnemu nabywcy spokój ducha i zwiększy szansę na uzyskanie wyższej ceny i szybszej sprzedaży.

O ile nie planujesz utrzymania pojazdu przez długi czas i nie przejmujesz się amortyzacją, spróbuj sprzedać samochód przed końcem gwarancji.

Kiedy sprzedawać starsze samochody?

Sprzedając starszy samochód, pamiętaj, że nie sprzedajesz tylko maszyny. Sprzedajesz jakość, sprawność drogową i historię samochodu.

Twój samochód może zacząć wykazywać oznaki zużycia, wymagające regularnych napraw i konserwacji. Ale czy warto?

Wiele osób wpadło w pułapkę wydawania tysięcy na naprawę samochodu, który jest wart mniej niż koszt naprawy. Wydawanie większych wydatków na samochód zwykle nie poprawia jego wartości.

Pamiętaj, że często w takim momencie dobrze jest skorzystać z któregoś z uznanych skupów aut, które znajdziesz na stronie autocentrumgroup.pl i przyjmie pojazd w każdym stanie i każdego modelu i marki.

Najlepszy czas na sprzedaż samochodu

Samochody sportowe powinny być sprzedawane w cieplejszych miesiącach, a samochody rodzinne przed sezonem świątecznym lub na początku roku, między lutym a majem – tak wynika z licznych badań przeprowadzonych przez specjalistów.

Na początku może to zabrzmieć trochę dziwnie, ale o której porze roku sprzedajesz swój samochód, może to mieć duże znaczenie, szczególnie w zależności od rodzaju posiadanego samochodu.

Sprzedając swój samochód, postaw się w sytuacji kupującego: Gdybyś była mamą lub tatą, która często przewoziła dzieci, o jakiej porze roku byś to robiła? Gdybyś chciał, aby samochód sportowy opuścił dach i pojechał po otwartej drodze, czy zrobiłbyś to w środku zimy? Nie.

Idealny, luksusowy samochód powinien być sprzedawany co 3-5 lat, samochody klasyczne można sprzedawać w dowolnym momencie, chociaż wiosna i jesień zwykle radzą sobie najlepiej. Najgorszy czas na sprzedaż samochodu to okres po Świętach Bożego Narodzenia i lipiec, początek nowego roku finansowego.

Najlepszy sposób sprzedaży samochodów

Sposobów na sprzedaż samochodu jest kilka. Od klasycznego przypięcia kartki z ceną i numerem telefonu na szybie samochodu, publikacji ogłoszenia w gazecie, profesjonalnego ogłoszenia w portalu internetowym czy skorzystania ze skupu aut. Ostatnia opcja, powinna najbardziej zainteresować tych, którzy posiadają pojazd, którego stan techniczny i wizualny pozostawia wiele do życzenia, a za auto chcę uzyskać jak najszybciej gotówkę.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj