Aplikacja do płatności mobilnych – co powinna oferować?

Wiele sklepów oferuje nam możliwość zrobienia zakupów przez specjalne aplikacje. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ możemy zrealizować zamówienie w dowolnym miejscu i czasie, przy użyciu telefonu który zazwyczaj i tak zawsze mamy ze sobą.

Zwróć na to uwagę

Choć może się to wydawać dziwne, na początku musimy sprawdzić, czy aplikacja w ogóle działa. Niestety, na rynku ciągle pojawiają się programy, które z pozoru wydają się być świetne, jednak po dokładniejszym sprawdzeniu okazuje się, że wiele funkcji zwyczajnie nie działa lub działa bardzo wolno. Korzystanie z takiej aplikacji będzie nas irytować, a jeśli dodatkowo przy pomocy aplikacji będziemy chcieli dokonywać płatności, zaczniemy się zastanawiać, czy transakcja na pewno została zrealizowana w prawidłowy sposób (na przykład wtedy, gdy aplikacja w trakcie składania zamówienia nagle się zawiesi).

Dostosowanie do użytkownika

Twórcy aplikacji mobilnych powinni dostosować je do zasad user experince. W praktyce oznacza to, że aplikacja musi być intuicyjna. Użytkownik nie powinien mieć problemów z poruszaniem się po niej i wybraniem poszukiwanej opcji. Ważne jest więc to, aby wszystkie najważniejsze funkcje były odpowiednio podkreślone i czytelne. Aplikacja powinna też być dostosowana do strony www, to znaczy posiadać wszystkie jej funkcjonalności. Konsumenci często przeglądają produkty na komputerze, a później, gdy mają chwilę, wracają do nich już poprzez aplikację. Należy im to więc umożliwić.

Płatności w aplikacji

Jeśli nasza aplikacja oferuje możliwość dokonywania płatności mobilnych, powinnyśmy zadbać także o zaoferowanie użytkownikowi różnych form płatności. Bezpiecznym i często wybieranym rozwiązaniem w przypadku aplikacji mobilnych jest wykorzystanie systemu Przelewy24.pl. Daje on ogromne możliwości. Możemy wykorzystać opcję szybkiego przelewu albo płatności przez link.

Aplikacja do płatności mobilnych powinna być bezpieczna i dostosowana do potrzeb użytkownika. Im prostsza i bardziej intuicyjna, tym lepiej. Najlepiej obserwować opinie użytkowników i w razie ewentualnych błędów zacząć je korygować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj