Kiedy stosowany jest druk fleksograficzny?

Technologia druku fleksograficznego jest teraz niezwykle popularna. Zbytnio jego pomocą robi się pełną paletę produktów drukowych – opakowania, naklejki, siatki. Jakie są podstawowe zalety oraz wady fleksodruku? Fleksografia, określana również fleksodrukiem lub drukiem fleksograficznym to jedna spośród technologii poligraficznych, jaka teraz rozwija się niezwykle intensywnie ze względu na własne duże wykorzystanie, w szczególności w dziedzinie opakowaniowej. Co też należałoby wiedzieć?

Wykorzystanie druku fleksograficznego

Stworzenie idei maszyny drukującej wykorzystującej role, zamiast tradycyjnej prasy, zrewolucjonizowało wysokonakładową poligrafię. W Polsce reklamą oraz szkoleniami w obszarze fleksografii zajmuje się z przeznaczeniem Polska Izba Fleksografów. Jej specjaliści wskazują, iż największa zaleta druku wypukłego to okazja używania go na wielu płaszczyznach. Także druk rolowy zyskuje na pozycji, ze względu na dostępne wszechstronnie oraz rozwinięte technologicznie, systemy wałków. Każda drukarnia fleksograficzna ceni sobie fakt, że do standardowych cylindrów dopuszczalne jest dobranie modułów laminujących uzyskany artykuł.

Co należałoby wiedzieć?

Z drukiem fleksograficznym można się napotkać właściwie w jakimkolwiek sklepie. To on bierze udział w tworzeniu pudełek do artykułów konsumpcyjnych, drogeryjnych. O jego pozycji w dziedzinie opakowaniowej mówi także fakt, iż technologią tą robi się teraz ponad 80% wszelkich pudełek. Za sprawą tej technologii występują woreczki foliowe oraz rozmaitego typu kartony. Jest on także stosowany do robienia pudełek tekturowych, elastycznych, rodzaju shrink-wrap, natomiast choćby druk naklejek samoprzylepnych.

O etykietach samoprzylepnych przeczytasz także na https://zebra-polska.com.pl/oferta/etykiety-samoprzylepne/

Jak przebiega druk na maszynie flexo?

Pierwsze próby druku w technice fleksograficznej miały miejsce w połowie XIX w. Pierwsza w pełni działająca maszyna poligraficzna została wykonana na początku XX w. Pierwsze farby flexo powstawały z wykorzystaniem aniliny, od czego pochodzi naturalne wskazanie metody rozumianej jako druk anilinowy. Teraz uważa się je za słabe oraz brudzące.

Zalety fleksografii

Jedna spośród ważnych korzyści tej metody pochodzi z miękkiej formy drukowej, dzięki której druk z łatwością można nanieść choćby na nierówne, ostre czy elastyczne tworzywa. Prócz tradycyjnego papieru można zatem zadrukowywać folie, tekturę falistą, plastik lub pozostałe miękkie produkty. To dlatego druk fleksograficzny można przyjąć za szczególnie kompletną oraz powszechną metodę, jaka dzięki ciągłemu postępowi zdobywa następne segmenty rynku.

Więcej o druku fleksograficznym: https://zebra-polska.com.pl/oferta/drukarnia-fleksograficzna/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj