Wydruki wielkoformatowe w Warszawie

Jedną z najważniejszych cech skutecznej reklamy jest jej widoczność. Odpowiedni efekt da się uzyskać na wiele sposobów, niemniej najpopularniejszą metodą jest odpowiednie wykorzystanie miejskiej przestrzeni – na warszawskich ulicach widać to doskonale. Pod pojęciem druku wielkoformatowego kryje się rodzaj druku cyfrowego znajdującego zastosowanie na materiałach banerowych, foliach, siatkach itp. Banery, billboardy, szyldy, plakaty itp. – to przykłady form reklamy, w których wykorzystany został druk wielkoformatowy.

Techniki druku wielkoformatowego

Podział druku wielkoformatowego bazuje na istotnym kryterium, jakim jest rodzaj zastosowanego atramentu. W związku z tym wyróżnia się druk:

– solwentowy: jest najbardziej rozpowszechniony, ponieważ stosowany w nim atrament odznacza się znakomitą odpornością na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych (opady, zmiany temperatur, promieniowanie UV etc.); w zależności od stężenia atramentu druk solwentowy dzieli się na hard-solwent, mild-solwent oraz eco-solwent,

– lateksowy: jest to wysokiej jakości druk przyjazny dla środowiska (atrament nie zawiera rozpuszczalnika),

– UV: atrament na podłożu jest utrwalany za pomocą promieniowania UV (ultrafioletowego),

– barwnikowy: tania metoda, ale charakteryzująca się znacznie mniejsza trwałością niż np. druk solwentowy czy lateksowy (dlatego zadrukowane powierzchnie lepiej stosować w zamkniętych pomieszczeniach),

– pigmentowy: atrament co prawda dobrze znosi ekspozycję na promieniowanie UV czy działanie wody, lecz rozdzielczość uzyskanych tą metodą wydruków nie jest niestety najlepsza.

Druk wielkoformatowy – skuteczność i zalety

Wysokiej klasy wydruki wielkoformatowe w Warszawie są obecne praktycznie wszędzie. Billboardy, szyldy czy plakaty spotyka się niemalże na każdym kroku – zdążyły już wpisać się w stołeczny krajobraz i stanowią jego nieodłączny element. Zdecydowanie największą zaletą przygotowanych w ten sposób powierzchni reklamowych jest ich widoczność. Oczywiście niebagatelną rolę w omawianym kontekście odgrywa treść i ogólnie oprawa graficzna reklamy (powinny być klarowne, pomysłowe i przykuwające wzrok), niemniej różne techniki druku wielkoformatowego przychodzą tu z pomocą. Wykonany solidnym tuszem wydruk na dobrym gatunkowo materiale jest trwały i przez długi okres zachowuje intensywne kolory. Ponadto wydruki są dodatkowo zabezpieczane, np. poprzez laminowanie folią (matową bądź błyszczącą), a drukarnie świadczące usługi z zakresu druków wielkoformatowych oferują też i inne usługi, m.in. docinanie do podanych przez klienta rozmiarów, oczkowanie, zgrzewanie itp.

Druk wielkoformatowy jest praktyczny i wszechstronny – stosuje się go nie tylko do wykonywania różnych form reklamy, chociaż z tym właśnie najczęściej się kojarzy. Do tego rodzaju druków zaliczają się też m.in. plakaty dekoracyjne, projekty dróg, projekty rozmaitych instalacji w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej etc. Bez względu na przeznaczenie przygotowanie wydruków należy zlecić sprawdzonej i cieszącej się renomą drukarni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj