W czym pomoże adwokat?

Z usług prawnych, oferowanych przez kancelarie adwokackie, korzystają osoby o zróżnicowanym statusie społecznym i materialnym. Ludzie decydują się na skorzystanie z pomocy adwokata w różnych sytuacjach życiowych. W wielu przypadkach adwokat potrafi pomóc wybrnąć z trudnych życiowych zakrętów. W jakich sprawach ludzie najczęściej zgłaszają się do kancelarii adwokackiej?

Sprawy rozwodowe

Postępowanie sądowe w sprawie rozwodu bywa czasochłonne. W jego trakcie każda ze stron stara się przedstawić szereg dowodów na poparcie swoich racji. Adwokat reprezentuje swojego klienta przed sądem, ale wspiera go też w zakresie doradztwa z zakresu np. prawa rodzinnego. Sąd może orzec o rozwiązaniu małżeństwa z orzeczeniem o winie jednego z małżonków. Małżeństwo może być też rozwiązane bez orzekania o winie. Doświadczony adwokat z pewnością wyjaśni swojemu klientowi, które z tych rozstrzygnięć w jego sytuacji będzie korzystniejsze. Wsparcie adwokata w sprawie rozwodowej to również pomoc klientowi w zakresie podziału majątku wspólnego małżonków, ustalenia opieki nad dziećmi i alimentów. Adwokat powinien też pomóc klientowi, któremu zależy na szybkim rozwodzie.

Sprawy karne

Sprawy z zakresu prawa karnego w szczególności dotyczą przestępstw i wykroczeń, m.in. pobić, kradzieży czy prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości. W ramach postępowań karnych adwokat pomaga swojemu mocodawcy na wszystkich etapach postępowania. Istotną kwestią przy wyborze właściwej kancelarii adwokackiej jest więc dyspozycyjność adwokata. Dobrym wyborem np. dla osób z Dolnego Śląska będzie kancelaria adwokacka z Wrocławia. Adwokat bierze udział w przesłuchaniach przed sądem oraz pomaga w zbieraniu materiału dowodowego. Adwokat, w imieniu mocodawcy, sporządza również pisma w toku postępowania, m.in. apelacje, zażalenia czy wnioski. Może on również składać wnioski o udzielenie przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności lub o odroczenie jej wykonania. 

Sprawy spadkowe 

Kancelaria adwokacka oferuje również pomoc w zakresie spraw spadkowych. Adwokat m.in. sporządza wnioski o dział spadku i reprezentuje spadkobiercę przed sądem w toku postępowania spadkowego. Można upoważnić adwokata również do reprezentowania przed sądem w sprawach o zachowek. Adwokat prowadzi działalność w zakresie doradztwa w sprawach postępowania spadkowego. Może to być przydatne w przypadku zagadnień dotyczących odrzucenia spadku. Sytuacja taka ma miejsce, jeśli spadkobierca nie chce dziedziczyć spadku po osobie, która posiadała duże długi, przekraczające jej aktywa.

Sprawdź: https://kancelariaea.pl/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj