Systemy mocowania desek ogrodzeniowych – co wybrać?

Płoty z desek stanowią efektowne zwieńczenie nieruchomości. Często są wybierane do otoczenia posesji, a także do wyznaczania ciągów komunikacyjnych w przestrzeni miejskiej – parkach lub ogrodach. Wymagają jednak szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych oraz przemyślanych rozwiązań montażowych. Sprawdzamy, czego potrzebujesz, aby stworzyć stabilne ogrodzenie.

Deski ogrodzeniowe mają duży potencjał, jeżeli chodzi o wykorzystanie w domu czy ogrodzie. Z powodzeniem oddzielą Twoją działkę od gruntów należących do sąsiada, ale posłużą też do stworzenia altany, zabudowy tarasu, wiaty, śmietnika czy wiatrołapu. Z tego względu warto poznać niezawodne systemy mocowań, które sprawią, że Twoja konstrukcja będzie odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Mocowanie desek ogrodzeniowych

Deski ogrodzeniowe trzeba połączyć ze sobą nawzajem, a także zamocować do murowanego cokołu. W tym celu należy sięgnąć po metalowe kotwy i elementy łączne, które są zalewane betonem. Poszczególne sztachety montuje się do rygli i na tym etapie niezbędne okazują się solidne gwoździe. Co warto wybrać? Na pewno produkty odporne na działanie wilgoci. Są one zabezpieczone preparatem antykorozyjnym lub po prostu wykonane z nierdzewnej stali szlachetnej. Śruby montażowe dostępne są w sklepie Sigern.

Żeby poprawić stabilność płotu, rozsądnym posunięciem będzie usztywnienie łączeń przy pomocy wzmocnień deski ogrodzeniowej. Te elementy uzupełniające polecane są szczególnie przy deskach, których długość wynosi 1,8 metra lub więcej. Chronią poszczególne części przed wykrzywianiem pod wpływem wiatru czy własnego ciężaru.

Korzystanie z elementów wzmacniających pozwala na realizowanie różnych wizji aranżacyjnych. Płot może składać się z wąskich sztachet rozmieszczonych w większych odstępach od siebie. Prześwity wpuszczają więcej słońca i budują przestronne wrażenie. Wzmocnienia dostępne są w różnych odcieniach dlatego dopasowanie ich do koloru drewna, z którego wykonywany jest płot nie stanowi trudności.

Konserwowanie całej konstrukcji

Nawet najstaranniej wykonana konstrukcja ogrodowa pod wpływem promieniowania słonecznego, wiatru i mrozu może ulegać zniszczeniu. Warto regularnie (najlepiej na wiosnę) kontrolować jej stan techniczny, ale też wizualny.

Deski trzeba traktować impregnatem, lakierem lub lakierobejcą. Z kolei elementy łączeń wykonane ze stali czy tworzywa sztucznego zabezpieczać z wykorzystaniem środków konserwujących o właściwościach antykorozyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj