Czy będzie elektroniczny system parkowania w Warszawie?

W godzinach szczytu, w dni robocze czy w okresie świątecznym w centrum stolicy trudno jest znaleźć wolne miejsce parkingowe. Parkowanie w Warszawie dla wielu kierowców, zwłaszcza tych przyjezdnych, którzy nie znają dobrze stolicy, może być istną drogą przez mękę. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, w Warszawie wkrótce może zostać uruchomiony system e-parkowania.

Łatwiejsze znajdowanie miejsc parkingowych

Aplikacja mobilna e-parkowanie pomoże kierowcom w znajdowaniu miejsca do zaparkowania, nawet w godzinach szczytu, kiedy nie jest to łatwym zadaniem. Warszawa jest miastem, w którym natężenie ruchu ulicznego jest bardzo duże. Dlatego kierowcy często spędzają po kilkanaście minut, krążąc po mieście w poszukiwaniu choćby skrawka wolnego asfaltu, gdzie legalnie mogliby pozostawić swój samochód.

Jak ma działać e-parkowanie?

System e-parkowania ma ułatwić kierowcom w stolicy parkowanie. Warszawa tym samym zyska aplikację, która będzie wskazywać wolne miejsca postojowe na wybranym przez kierowcę parkingu, w dowolnej dzielnicy.

Drogowcy forsują pomysł wprowadzenia aplikacji wyszukującej wolne miejsca parkingowe już od pewnego czasu. Mają oni propozycję, aby obejmowała ona nie tylko wszystkie warszawskie dzielnice, ale również okoliczne miejscowości, jak Legionowo, Marki, Pruszków, Radzymin czy Ząbki.

Korzyści z wprowadzenia systemu e-parkowania

Pomysłodawcy systemu e-parkowania podkreślają, że ułatwi on życie kierowcom. Właściciel parkingu przy Pięknej 20 (https://piekna20.parkujesz.pl/) podkreśla też, że krótszy czas poszukiwania wolnego miejsca postojowego pozwoli kierowcom zaoszczędzić na paliwie. Mniej jazdy oznacza też skuteczniejszą walkę ze smogiem i oszczędności w kieszeniach kierowców.

Dotychczas aplikacje mobilne do parkowania w miastach funkcjonują skutecznie za granicą. Na przykład za oceanem, w San Francisco w USA, działa podobny system i jest oceniany bardzo pozytywnie. Stolica potrzebuje kolejnych rozwiązań, które spowodują, że kierowcom będzie łatwiej w największym polskim mieście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj