Pożyczki online – najczęściej zadawane pytania

Pożyczki online - najczęściej zadawane pytania

Potrzebujesz szybko gotówki i rozważasz skorzystanie z szybkich i wygodnych pożyczek online, ale masz w głowie wiele wątpliwości? Spokojnie, przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najczęściej zadawanych pytań przez klientów wraz z odpowiedziami. Ta krótka lista powinna rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości i podjąć właściwą decyzję przy wyborze firmy udzielającej pożyczek online.

Jakie dokumenty muszę przedstawić, że otrzymać pożyczkę?

Większość firm nie wymaga przedstawienia żadnych zaświadczeń jak np. zaświadczenie o osiąganych zarobkach. Do wypełnienia wniosku wystarczy dowód osobisty, podczas rejestracji formularza będziesz musiał przepisać z niego niektóre dane. Na ich podstawie zostanie określona Twoja zdolność do uzyskania pożyczki online.

Czy mam szansę otrzymać pożyczkę online, jeśli mam zaciągnięty kredyt w banku lub innej firmie udzielającej pożyczek gotówkowych?

Tak. Można otrzymać kolejny kredyt, jeśli kredyty i pożyczki w innych instytucjach nie rzutują negatywnie na historię kredytową.

Co to jest RRSO?

Termin doskonale znany z reklam telewizyjnych. W rzeczywistości RRSO to roczna stopa oprocentowania czyli de facto koszt kredytu określony w ustawie o kredytach konsumenckich. Ustając RRSO brane pod uwagę jest zarówno oprocentowanie jak i wszystkie inne koszty pożyczki.

Czy istnieją serwisy, gdzie znajdę oferty wielu firm pożyczkowych?

Tak. Przykładem takie serwisu jest https://chwillowki.pl, gdzie można łatwo porównać oferty kilkunastu firm pożyczkowych. Pozwala to łatwo znaleźć najkorzystniejszą ofertę.

Jak sprawdzana jest wiarygodność klienta?

Każdy klient chcący zawrzeć umowę o pożyczkę online weryfikowany jest w kilku bazach. Są to przede wszystkim takie bazy jak: Krajowy Rejestr Długów (KRD), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG) oraz Biuro Informacji Kredytowej (BIK). Na podstawie analizy tych baz określana jest zdolność do uzyskania pożyczki online.

Czy zaciągnięty kredyt można spłacić wcześniej?

Tak. Większość firm pożyczkowych oferuje możliwość spłaty kredytu w każdym momencie od chwili jego otrzymania. Decydując się na wcześniejszą spłatę, nie jesteśmy narażeni na dodatkowe koszty wynikające z odsetek oraz prowizji.

Czy firmy pożyczkowe oferują darmowe pożyczki online?

Tak. To powszechna praktyka mająca na celu pozyskanie nowych klientów. Na darmową pożyczkę mogę liczyć osoby, które pierwszy raz decydują się na zaciągnięcie kredytu, a dodatkowo spłacą go w wyznaczonym terminie. Spóźniając się, chociaż o jeden dzień, narażamy się na standardowe koszty oprocentowania.

Czy termin spłaty można wydłużyć?

Tak. Większość firm oferuje taką możliwość. Trzeba jednak pamiętać, że przedłużony termin spłaty wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Jak weryfikowane są moje dane?

Powszechną praktyką jest konieczność zrobienia przelewu weryfikacyjnego, najczęściej jest on na bardzo małą kwotę (1 grosz lub 1 złotówka), a dodatkowo później jest zwracany. Ważne, żeby przelew pochodził z prywatnego konta, tylko tak można określić dane klienta.

Pożyczka online dla zadłużonych, czy to możliwe?

Większość firm w procesie weryfikacji analizuje bazy dłużnicze oraz sprawdza historię finansową klienta. Nawet posiadając zaległości, dalej możemy ubiegać się o pożyczkę online. Może to jednak wymagać dostarczenia dodatkowych dokumentów lub pożyczki tylko do określonej kwoty.

Czy będzie potrzebne poręczenie do pożyczki?

Przy niskich kwotach na pewno nie. Jest to rzadko stosowana praktyka, głównie przy większych kwotach, może być wymagane poręczenie osobiste kogoś z rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj