Kominki elektryczne – alternatywa dla tradycji, która wszędzie pasuje

Kominki są bardzo atrakcyjnym elementem aranżacji każdego wnętrza. Ożywiają je, czynią przytulniejszym, zimą rozpalone nadają pomieszczeniu fantastyczną atmosferę i zupełnie zmieniają klimat domu. Niestety na tradycyjną wersję z żeliwnym wkładem nie każdy może sobie pozwolić. I nie chodzi tylko o kwestię finansową, ale również o praktyczną jak brak komina wentylacyjnego czy zakaz montażu kominków w blokach.

Jest rozwiązanie

Na szczęście kominkowa myśl technologiczna znalazła wyjście i z tej sytuacji. Tym wyjściem okazują się elektryczne kominki, które do złudzenia przypominają te prawdziwe. Co ważne, nie są jedynie ozdobą, ale faktycznie dostarczają ciepło do pomieszczenia, więc mogą być również używane jako uzupełnienie domowego ogrzewania. Kominki elektryczne są ponadto o wiele bezpieczniejsze. Nie rozpala się w nich oczywiście ognia, nie ma ryzyka zaczadzenia, a jedyny pożar to ten widziany na wyświetlaczu LED.

Do powieszenia, narożne i stojące

Kominki elektryczne od https://www.komineo.pl/ występują w różnych wersjach i modelach. Różnią się kształtem, wyglądem, mocą grzewczą, ale też zastosowaniem. Część to typowe modele stojące, które można zabudować, ale i bez tego prezentują się bardzo estetycznie. Popularne są również kominki wiszące, świetnie komponujące się z dużymi ścianami, które można też zręcznie wpleść między stojący przy niej regał. Interesującą wariacją okazują się coraz częściej kupowane kominki narożne. Stanowią idealne uzupełnienie niezabudowanych kątów w pomieszczeniu.

Bezpieczny kominek z ogniem

A co z osobami, które chcą być ekologiczne i czuć się bezpiecznie w swoim domu, ale jednocześnie stawiają na naturalny ogień? Dla nich najlepszym rozwiązaniem może być pośrednie, czyli biokominek. To małe urządzenie grzewcze płonące prawdziwym ogniem, ale używające specjalnego biopaliwa. Ryzyko pożaru jest praktycznie zerowe, a podczas spalania nie wydziela się żadna szkodliwa substancja. Biokominki palą się jasnym, ładnym płomieniem i świetnie pasują nie tylko do domów, ale też na balkony i tarasy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj