Maty antypoślizgowe – do czego mogą się przydać?

Maty antypoślizgowe wyglądają niepozornie, są jednak niezwykle użyteczne. I to nie tylko w transporcie, gdzie są powszechnie wykorzystywane, ale i w innych branżach. Do czego można ich użyć?

Zabezpieczanie ładunków

Maty antypoślizgowe są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przewożonych ładunków. Maty umieszczane są na podłodze, dzięki czemu ładunek nie przesuwa się podczas transportu, dodatkowo można jeszcze umieścić maty między opakowaniami albo paletami, co zwiększy stabilność.

Odpowiednio dobrane maty mogą służyć także jako zabezpieczenie towarów ARD.

W przemyśle

Maty antypoślizgowe, dostępne między innymi na pro-trans.pl, nierzadko są częścią wyposażenia hal produkcyjnych, służąc jako ochrona pracowników przed wypadkami. Maty nie utrudniają poruszania się po hali, ale mają inną powierzchnię niż zwykła podłoga, dlatego trudno się na nich poślizgnąć, co pomaga uniknąć poważnych kontuzji podczas pracy. Maty zapewniają też stabilność maszynom znajdujących się na terenie zakładu.

W budynkach publicznych

Zwiększona przyczepność to cecha, która przydaje się w ciągach komunikacyjnych, gdzie maty antypoślizgowe również znajdują zastosowanie. Odpowiednie rodzaje mat układa się także w biurach oraz budynkach użyteczności publicznej, czyli w miejscach, w których jest dużo ciągle przemieszczających się ludzi. Są też maty przeznaczone dla dzieci, układane na placach zabaw, które nie tylko chronią przed upadkami, ale też je amortyzują.

Maty antypoślizgowe stają się też standardowym wyposażeniem obiektów sportowych, jak baseny, sale fitness czy siłownie, prócz tego coraz częściej umieszcza się je przed wejściami do bloków mieszkalnych oraz na schodach.

Jak wybrać odpowiednią matę?

Maty antypoślizgowe najczęściej robione są z mocnej gumy, ale są też maty ze sztucznej wełny, pianki lub grubej bawełny. Rodzaj materiału, z którego zrobiona jest mata, zależy od tego, gdzie będzie ona stosowana – inne zabezpieczenie sprawdzi się przy transporcie delikatnego ładunku, a inne w zakładzie przemysłowym.

Maty dostępne są w różnych rozmiarach, w przypadku mat stosowanych w budynkach jest też wybór wzoru powierzchni oraz jej kolor. Wielu producentów sprzedaje maty w rolkach, dzięki czemu można bez problemu dopasować je do swoich potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj