Nowoczesne aranżacje wnętrz z drewnem

Drewno jest wykorzystywane przez człowieka od najdawniejszych czasów. Stosowane jako materiał do ogrzewania i budowania domów, znalazło zastosowanie także w przemyśle meblarskim. Dzięki lekkości połączonej z atrakcyjnym wyglądem chętnie podziwiamy aranżacje wnętrz z drewnem.

Wady i zalety naturalnego surowca

Jak każdy surowiec, drewno ma swoje wady i zalety. Z naturalnym charakterem drewna wiążą się konsekwencje. Dotyczą one na przykład wyglądu. Każda partia drewna różni się od siebie. Możemy zauważyć różnice w kolorze, zdarzają się pęknięcia, a czasem wybrzuszenia. Drewno wymaga odpowiednich zabiegów, aby uchronić je przed działaniem wody czy grzybów. Odwdzięcza się za to łatwością w obróbce, twardością i odpornością na czynniki mechaniczne. A przede wszystkim efektownym wyglądem, kojarzącym się z dziką naturą.

Być może dlatego drewno ma się tak dobrze i gości w przeróżnych stylach wnętrzarskich. Meble z drewna towarzyszą nam do dziś, mimo że ich historia sięga aż starożytnego Egiptu. To pokazuje, jak uniwersalnym i ponadczasowym surowcem jest drewno.

Przykłady drewnianych mebli z duszą

Wyposażenie wnętrz z użyciem drewna jest lubiane ze względu na emocje, jakie wzbudzają. Naturalne surowce wywołują uczucie domowego ciepła, spokoju, przytulności i jedności z naturą. W betonowym świecie szukamy choćby cząstki przyrody. Dlatego wybieramy drewniane meble do sypialni czy salonu. Zwłaszcza że w parze z naturalnym materiałem idzie funkcjonalność. System meblowy pozwala na przechowywanie ubrań, organizację przedmiotów codziennego użytku, a przy tym cieszący oko wygląd.

Nawet zwykły regał na ubrania do garderoby może zachwycać rysunkiem drewnianych słojów. Dzięki półkom ułożymy odzież w kostkę, zachowując porządek. Jeśli nasza garderoba jest pokaźna, możemy stworzyć ciąg regałów na ścianie. W ten sposób bez problemu zmieścimy wszystkie nasze ubrania.

Przykładem drewnianych dodatków, które nie tylko ładnie wyglądają, ale są też funkcjonalne, są drewniane kostki. Wykonane z jasnego drewna paulownia prezentują się ciekawie i oryginalnie. Są doskonałym miejscem na umieszczenie ozdób. Możemy wstawić tam ceramiczne figurki, zwisające rośliny doniczkowe, książki czy zdjęcia w ramkach. Dodatkowo kostki możemy zawieszać na ścianach. Kostki z drewna naturalnego znajdziemy na przykład w systemie meblowym FENIKS.

 kostki drewniane Feniks

Jak widać, urządzenie sypialni w drewnianym stylu nie musi oznaczać nudy. Dzięki ciekawym dodatkom nasze wnętrze stanie się przytulne i skłaniające do odpoczynku. Naturalne surowce, takie jak drewno, od dawna goszczą w naszych domach. I na razie nic nie zapowiada, że to się zmieni.

Zapraszamy także do obejrzenia systemu AVENIR z naturalnym drewnem jesionowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj