Płatności bez gotówki coraz bardziej dostępne!

Płatności bez gotówki coraz bardziej dostępne!

W Polsce działa program upowszechniania płatności bezgotówkowych pod hasłem Polska Bezgotówkowa. Co oferuje? Darmowe terminale bez abonamentu!

Program Polska Bezgotówkowa związany jest z deklaracją polskiego rządu, dotyczącą upowszechniania płatności bezgotówkowych. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Rozwoju, w przyszłości wszystkie podmioty będą miały obowiązek przyjmowania płatności bez gotówki i fiskalizacji swoich przychodów.

Program jest wspólną inicjatywą największych na polskim rynku wydawców kart, agentów rozliczeniowych i Związku Banków Polskich. Wspierany jest również przez przedstawicieli polskiego rządu.

Dzięki inicjatywie, mali i średni przedsiębiorcy mogą udostępnić swoim klientom terminale kart płatniczych – a co za tym idzie, możliwość płacenia kartą, telefonem lub BLIKiem – bez ponoszenia kosztów obsługi urządzeń przez rok. Program Polska Bezgotówkowa pozwala bowiem na bezpłatną instalację terminala płatniczego i zwolnienie z opłat za jego użytkowanie – w tym opłat za prowizję – przez 12 miesięcy. Jak przyznają przedsiębiorcy, jest to realne wsparcie dla firmy i duże ułatwienie w prowadzeniu biznesu.

Jaki terminal płatniczy wybrać? Na stronie bezgotowki.pl dostępne są terminale oferowane w ramach programu – standardowe, bezprzewodowe, stacjonarne, przenośne. By zakwalifikować się do Polski Bezgotówkowej należy wejść na stronę, wybrać do trzech terminali, wypełnić formularz i przejść weryfikację. Następne kurier dostarcza urządzenia pod wskazany podczas rejestracji adres. Chcesz widzieć więcej na temat terminali za 0 zł? Wejdź na stronę https://bezgotowki.pl/oferta/.

Wkrótce wszędzie zapłacimy bezgotówkowo?

Równolegle z programem upowszechniania płatności bezgotówkowych trwają prace nad ustawą je promującą, która – co dość prawdopodobne – może nałożyć na wszystkich przedsiębiorców obowiązek przyjmowania płatności w formie bezgotówkowej – w tym przynajmniej przelewu.

To dobra wiadomość dla klientów „bezgotowkowych”, którzy – jak sami przyznają – rzadko noszą przy sobie portfel wypchany gotówką. Gdy nie mogą zapłacić kartą lub telefonem w danym miejscu, muszą szukać najbliższego bankomatu lub iść do innego punktu. A zdarza się to, jak pokazują badania, dość często. Co najmniej raz w miesiącu polscy konsumenci nie mogą zapłacić kartą, ponieważ w danym punkcie przyjmowana jest jedynie płatność gotówką. Tymczasem w naszym kraju zostało wydanych blisko 40 mln kart płatniczych, a liczba osób preferujących bezgotówkowe formy płatności wciąż się zwiększa!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj