Pożyczka na miarę Twoich potrzeb, czyli 5 kroków do wybrania dobrej oferty

Rynek finansowy ma wiele do zaoferowania potencjalnemu pożyczkobiorcy. Barwne reklamy chwilek pojawiają się na każdym kroku i kuszą Cię swoimi obietnicami. Ty jednak doskonale wiesz, że wybór oferty pożyczki to decyzja, która powinna zostać podjęta po dogłębnym jej sprawdzeniu. Czego jednak szukać mając przed sobą umowę? W jaki sposób dowiedzieć się, czy dana oferta pożyczkowa jest na miarę Twoich potrzeb i bezpieczna na tyle, by móc ją ze spokojem spłacić? Przekonajmy się.

Bądź świadomy, na co składa się koszt pożyczki

Ocenę oferty pożyczki powinieneś zacząć od sprawdzenia, ile rzeczywiście będzie Cię kosztować. Na koszt pożyczki bankowej czy pozabankowej składa się kilka czynników:

  • oprocentowanie – odsetki od pożyczonej kwoty, które będziesz spłacać przez cały okres spłaty należności,
  • składka ubezpieczeniowa – dodatkowy koszt ubezpieczenia spłaty na wypadek nieprzewidzianych sytuacji,
  • prowizja – jednorazowa opłata za udzielenie pożyczki.

W zapisie oferty mogą pojawić się również dodatkowe opłaty na przykład za prowadzenie konta, wcześniejszą spłatę, lub zmiany w terminie rat, sprawdź więc oferty, które takich kosztów mają jak najmniej.

Jak skutecznie porównać pomiędzy sobą oferty pożyczek

Większość pożyczkobiorców przy wyborze oferty pożyczkowej kierują się tylko i wyłącznie jej taniością, warto jednak wziąć pod uwagę inne aspekty jak na przykład warunki i okres spłaty. Porównując oferty pomiędzy sobą, należy zawsze kierować się tymi samymi parametrami, poleca się używać trzech, kwota, rodzaj pożyczki oraz okres spłaty. Tylko stałe parametry powiedzą Ci, która oferta jest najkorzystniejsza.

Poza kosztowe wskaźniki dobrej oferty

Wybór pożyczki dogodnej cenowo to wyznacznik połowy drogi do znalezienia optymalnej oferty. Podczas swojego researchu postaraj się również wyszukać oferty, które zawierają w sobie możliwość wydłużenia okresu spłaty bez wysokich dodatkowych kosztów, refinansowania, dostępność wpłaty środków szybkimi, bezpiecznymi przelewami. Przezorny zawsze ubezpieczony to przysłowie, które fantastycznie sprawdza się w świecie pożyczek.

Wybierz pożyczkę, którą jesteś w stanie spłacić

Dobra oferta pożyczki to taka, którą jesteś w stanie spłacić w terminie, unikając skutecznie losu dłużnika. Wylicz ewentualną ratę planowanej przez Ciebie pożyczki i oceń, czy Twój budżet domowy będzie w stanie unieść ciężar dodatkowych kosztów związanych ze spłatą.

Sprawdź opinię innych klientów banku/firmy pozabankowej

Przed podpisaniem umowy z pożyczkodawcą warto również zasięgnąć opinii innych klientów banku/firmy pozabankowej, od której planujesz pożyczyć szybką gotówkę. Zajrzyj na fora online oraz strony porównujące pomiędzy sobą oferty pożyczek i przeczytaj komentarze osób, które swoją pierwszą lub kolejną pożyczkę mają za sobą. Pozytywne opinie powinny Ci pomóc wskazać ofertę, z której warto skorzystać.

Decyzja o pożyczce powinna być przemyślanym wyborem. Użyj wszystkich pięciu wskazówek podanych wyżej, a z pewnością znajdziesz dla siebie nie tylko dobrą, ale i bezpieczną ofertę szybkiego wsparcia finansowego, jakim jest pożyczka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj