Co można sprzedać do lombardu?

Używane rzeczy, które mają jakąś wartość, opłaca się sprzedać i dzięki temu odzyskać chociaż część gotówki. Lombardy znane są z tego, że przyjmują towar od ręki i płacą za niego gotówką, czy jednak wszystko da się w tym miejscu sprzedać?

Co przyjmują lombardy?

Lombardy sprzedają tylko używane rzeczy, więc całą ich ofertę tworzą przedmioty przyniesione wcześniej przez klientów. To jednak nie znaczy, że lombard ma obowiązek przyjąć wszystko – jeśli placówka uzna, że nie interesuje jej oferta klienta, może odmówić i to bez podawania przyczyny swojej decyzji.

Małe lombardy najczęściej ograniczają się do skupowania przedmiotów drobnych, głównie biżuterii, zegarków oraz numizmatów. W innych miejscach, na przykład na www.lombardexpres.pl takich ograniczeń nie ma i lombard jest gotów przyjąć nawet najdziwniejszy przedmiot, jeśli tylko uzna, że ma on wysoką wartość i znajdą się osoby chętne na jego zakup.

Oprócz wymienionych wcześniej przedmiotów, w lombardzie najłatwiej sprzedać telefon komórkowy, tablet, laptopa, telewizor, aparat fotograficzny, elektronarzędzia, antyki, dzieło sztuki znanego artysty. Jeśli lombard dysponuje dużą powierzchnią, chętnie przyjmie także AGD dobrej jakości, rower, militaria, sprzęt sportowy, instrumenty muzyczne, zabytkowe meble.

Z czym może być problem?

Będzie niezwykle trudno sprzedać w lombardzie rzecz uszkodzoną i niesprawną, jak komórka z porysowanym ekranem czy wiertarka, która przestała działać. Stare, podniszczone przedmioty znajdą nabywców jedynie wtedy, gdy mają wysoką wartość historyczną i są poszukiwane przez kolekcjonerów, natomiast chcąc sprzedać coś wielkogabarytowego, trzeba szukać lombardów o większym metrażu. Ubrania, nawet te bardzo drogie i od znanych projektantów, także nie są przyjmowane przez większość lombardów.

Czy lombard jest dobrym miejscem na sprzedaż używanych przedmiotów?

Cena, jaką oferuje lombard, najczęściej jest niższa od realnej wartości rynkowej danego przedmiotu, ale za to sama sprzedaż jest mało skomplikowana. Jeśli lombard uzna, że coś szybko się uda sprzedać, chętnie przyjmuje taki towar do siebie i od razu wypłaca pieniądze. Samodzielna sprzedaż na giełdzie czy internetowych aukcjach może dać wyższy zysk, ale z reguły trwa to sporo czasu i wymaga przygotowania atrakcyjnej oferty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj