Smartfon w podróży. Jak o niego zadbać, by był niezawodną pomocą?

Telefon komórkowy jest zdecydowanie jedną z tych rzeczy, której lepiej nie zapomnieć wyruszając w podróż. Jest o tyle cenny, że w jednym przedmiocie łączy funkcjonalność wielu, przez co minimalizujemy liczbę przedmiotów, które musimy zabrać. O czym pamiętać, by smartfon w podróży sprawdzał się jak najlepiej? Zapraszam do lektury.

Smartfonowy multitasking – narzędzie do zadań specjalnych

Smartfon to narzędzie wielofunkcyjne. W podróży przyda nam się szczególnie jako: nawigacja (online i offline), latarka, notatnik, aparat i kamera, odtwarzacz muzyki czy „czytnik” książek, np. przewodnika turystycznego. Wyżej wymienione funkcje posiada obecnie praktycznie każdy smartfon, np. LG V30. Żeby to niezbędne w podróży urządzenie działało jak najlepiej, nie możemy zapomnieć o wrzuceniu do plecaka także: ładowarki, powerbanka czy selfie sticka. Jeśli planujesz wybrać się na plażę, kup wcześniej specjalne etui, które ochroni delikatne podzespoły telefonu przed wszechobecnym tam piaskiem.

Dobrze, gdyby Twój smartfon, który zabierasz w podróż był wodoszczelny, jak LG V30. W podróży zdarzają się bowiem nieprzewidziane wypadki, dlatego warto wyposażyć się w drugi najprostszy telefon komórkowy, który posłuży nam tylko w awaryjnych sytuacjach.

Smartfonowy multitasking – narzędzie do zadań specjalnych

Działaj racjonalnie – oszczędzaj energię

Na czas podróży wyłącz w smartfonie wszystkie akcje, które pochłaniają energię (wyłącz automatyczne aktualizacje, synchronizacje, powiadomienia, transmisję danych włączaj wtedy, kiedy jej potrzebujesz, przyciemnij ekran, ustaw zamiast tapety czarne tło, włącz tryb oszczędzania energii, wyłącz aplikacje działające w tle, wyłącz lampę błyskową). Jeśli lubisz słuchać muzyki rozważ zabranie ze sobą małego odtwarzacza mp3, a jeśli musisz słuchać jej na smartfonie – nie nastawiaj największej głośności. Rozglądaj się za punktami, w których możesz doładować telefon (w centrach handlowych są do tego wyznaczone miejsca, a w pociągach pod siedzeniami znajdują się gniazdka elektryczne) i doładowuj go kiedy tylko masz okazję.

Działaj racjonalnie – oszczędzaj energię

Wybierasz się za granicę – przygotuj swój telefon

Niby oczywista sprawa, ale ileż to razy słyszałeś o sytuacjach, gdy nie ma z kimś kontaktu za granicą, bo nie aktywował roamingu? Nie zapomnij tego zrobić przed wyjazdem. Tuż przed przekroczeniem granicy wyłącz transmisję danych komórkowych, by nie ponosić dużych opłat (korzystaj z wi-fi w miejscu, gdzie nocujesz lub z darmowych hot spotów). Zablokuj automatyczne pobieranie aktualizacji i synchronizacje. Wsiadając do samolotu, koniecznie wyłącz telefon lub skorzystaj z znajdującej się np. w LG V30 funkcji przełączenia telefonu w tryb samolotowy. Jeśli zostajesz w jakimś kraju na dłużej, kup numer lokalnego operatora, to z pewnością zredukuje koszty połączeń lokalnych.

Bezpieczeństwo w podróży

Nigdy nie masz pewności, czy podczas podróży nie wydarzy się coś złego. Dlatego zawsze miej zapisane w książce telefonicznej numery alarmowe – tak na wszelki wypadek. W sytuacji stresu każdy może zapomnieć o numerze 112. Za granicą nie kasuj przychodzących tuż po przekroczeniu granicy sms-ów z numerami telefonów do polskiej ambasady w danym kraju. Oby nigdy się nie przydały, ale kto wie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj