Telewizja z multiroomem – przegląd ofert dla dużej rodziny

Współcześni dostawcy telewizji obiecują wiele, jednak marketingowe slogany nie zawsze idą w parze z jakością usług. Przyjrzyjmy się kilku ofertom i spróbujmy obiektywnie zdecydować, która z nich jest najlepsza.

Nawet najszybszy Internet nic nie znaczy bez stabilności

Telewizją multiroom zajmują się przeważnie dostawcy Internetu i telewizji, którzy pragną rozszerzyć swoją ofertę dla telewidzów. Dziś korzystanie z takich usług jest bardzo popularne – połączenie światłowodu z telewizją analogową pozwala na osiągnięcie lepszej jakości wideo i dostęp do sporej liczby usług. Dostawcy telewizji stawiają śmiałe kroki w kierunku udostępnienia jak najbogatszej listy programów, serwisów streamingowych i paczek tematycznych.

Jeśli w pewnym momencie w domowej telewizji gromadzi się wiele możliwości, lokatorzy przeważnie chcą korzystać z różnych z nich. Część woli śledzić poczynania ulubionych sportowców, podczas gdy pozostali mieszkańcy skupią się raczej na kolejnym sezonie ciekawego serialu. W dobie pandemii rośnie jednak obciążenie łącza. Usługa multiroom musi być zatem przede wszystkim stabilna. Którzy dostawcy telewizji i Internetu oferują najlepszy standard? Sprawdźmy propozycje dostępne na polskim rynku.

Orange: dostawca Internetu, który rozwija ofertę telewizyjną

Marka Orange umożliwia swoim klientom skorzystanie z pakietu Orange Love Extra. To oferta telewizyjna łączona z abonamentem komórkowym, który dysponuje teoretycznie nielimitowanym Internetem (w praktyce jest to tylko 20 GB pakietu w pełnej prędkości) oraz światłowodem do 300 Mb/s. Usługa pozwala na komfortowe oglądanie treści w HD na kilku urządzeniach.

INEA – najszybszy Internet, dzięki któremu multiroom działa doskonale

Warto zwrócić uwagę na ofertę INEA – światłowód od tego dostawcy to usługa dla osób, które potrzebują najwyższej wydajności. Prędkość symetrycznej transmisji wielokrotnie wyższa niż 1 Gb/s przekłada się na znakomitą jakość oglądanych filmów bez ryzyka rozłączenia. INEA to firma, którą cechuje nie tylko najszybszy Internet w Polsce, ale także bogata lista kanałów telewizyjnych.

Telewizja INEA zapewnia swobodny wybór pojedynczych paczek kanałów TV bez przywiązania na konkretny okres – w dowolnym momencie trwania umowy możemy dodawać i odejmować paczki kanałów w zależności od potrzeb. Dzięki temu wartość miesięcznego koszyka usług zależy przede wszystkim od naszych gustów. Jako dostawca telewizji INEA stawia na elastyczność, dzięki czemu klienci mogą wybrać ofertę bez przywiązania i cieszyć się tym, co interesuje ich w danym momencie.

CANAL+ – szybki Internet światłowodowy, który korzysta z sieci Play

CANAL+ wykorzystuje infrastrukturę LTE Play, która oferuje dosyć wysokie jak na ten standard prędkości pobierania. Przy wykorzystaniu pakietu z CANAL+ tempo ściągania danych w sieci Play w LTE wynosi 300 Mb/s. Nie możemy jednak liczyć tutaj na tak dobrą stabilność, jak przy wykorzystaniu światłowodu symetrycznego – gdyby nie to, oferta byłaby niezwykle interesująca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj