Zbuduj swoją zdolność kredytową już na studiach. Oto najważniejsze kroki!

Zbuduj swoją zdolność kredytową już na studiach. Oto najważniejsze kroki!

Studenckie życie, jak wiadomo, nie należy do najtańszych. Zakup niezbędnych materiałów dydaktycznych, wydatki dnia codziennego, przyjemności studenckiego życia… to wszystko kosztuje, i to niemało. Dlatego już w trakcie studiów warto pomyśleć o budowaniu poduszki finansowej.

Będąc studentami, stawiamy swoje pierwsze kroki w samodzielnym i odpowiedzialnym podejmowaniu decyzji. Zaczynamy zastanawiać się, gdzie jest nasze miejsce w świecie, co chcemy robić po studiach, planujemy swoją przyszłość. Jednak nie każdy student posiada gotówkę na realizację swoich marzeń. Zatem, czas rozpocząć działania!

Budujemy zdolność kredytową

W tworzeniu pozytywnej zdolności kredytowej jest podobnie jak w edukacji ‒ potrzebna jest systematyczność i konsekwencja. Przed udzieleniem pożyczki na wyższe kwoty instytucja finansowa ocenia naszą wiarygodność i możliwości spłaty zobowiązania. Bierze pod uwagę m.in. okres kredytowania, wysokość kredytu, źródło dochodu, posiadane oszczędności, wykształcenie, wielkość rodziny. Dlatego https://www.kuki.pl/ podpowiada, by rozpocząć swoją przygodę od wzięcia drobnej pożyczki na raty. Jeśli już w młodym wieku będziemy spłacać je bez opóźnień, to wykreujemy w sobie nawyk efektywnego oszczędzania.

Gromadzimy oszczędności

Oszczędzanie to dość długi i żmudny proces, dlatego jeśli poważnie podchodzimy do życiowych celów, warto rozpocząć go jak najszybciej! Pamiętajmy, że im więcej pieniędzy zgromadzimy “na czarną godzinę”, tym łatwiej spłacimy kredyt, a bank potraktuje nas jako wiarygodnego klienta.

Korzystamy z karty kredytowej

Pod warunkiem, że podejdziemy do tego z dużą rozwagą i rozsądkiem. Nie chodzi o to, by używać karty kredytowej wyłącznie dla swoich przyjemności i uciech, lecz by przeznaczyć ją na konkretne wydatki. Instytucje bankowe posiadają nawet specjalne oferty dla studentów. Płacąc plastikiem, zadłużamy się relatywnie na niską kwotę, którą łatwo spłacimy, a przy okazji będzie to dla nas doskonała szkoła oszczędzania. Ponadto, spłacenie zadłużenia w terminie z pewnością pozytywnie wpłynie na naszą historię kredytową.

A może sprzęt na raty?

Realizując nasze działania w praktyce, nawet jeśli posiadamy niskie dochody, warto rozłożyć cenę niedrogiego sprzętu RTV, np. żelazka czy blendera na niskooprocentowane raty. Możliwość taką proponuje większość sklepów z asortymentem elektronicznym.

Jeśli poważnie podchodzimy do kwestii finansów i planujemy zrealizować swoje zamierzenia, to czas studiów jest najlepszym momentem na odmianę naszego portfela. Najważniejsze jest tylko, by w każdym działaniu zachować trzeźwy umysł i mierzyć czyny na zamiary. Dzięki temu nasz budżet w dorosłym życiu będzie zawsze w dobrej kondycji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj