Biznes oparty na stronie internetowej. Jak stworzy własną witrynę www?

Obecna dynamika sprzedaży oraz tendencje zakupowe sprawiają, że ponad 40% klientów to kupujący w sieci. Własna strona internetowa to nie tylko dodatek, ale obowiązek, który musi spełnić wysokie kryteria. Jak stworzyć swoją stronę internetową?

Każdy, kto chce zaistnieć we współczesnym świecie biznesu, musi mieć własną stronę internetową. Jednak tworzenie stron www nie jest proste, bo musi spełniać szereg określonych czynników. Stronę internetową należy dopasować do potrzeb poszczególnych użytkowników. Musi ona posiadać odpowiedni panel obsługowy i poprawnie wyświetlać się na wszystkich typach urządzeń. Musi być również odpowiednia skonstruowana. Strona powinna być podzielona na odpowiednie zakładki. Wyraźnie powinna informować, u kogo kupuje klient, co kupuje, jak może skontaktować się ze sprzedawcą i na jakich warunkach dokonuje transakcji. Strona internetowa powinna być także odpowiednio zabezpieczona przed atakami hakerów. Poza tym musi spełniać poszczególne wytyczne odpowiedniego pozycjonowania, aby można było ją znaleźć na pierwszych stronach wyszukiwarki Google.

Zaufaj ekspertom z branży IT

Własna strona internetowa musi spełnić szereg rygorystycznych wymagań, dlatego tworzenie stron www należy powierzyć ekspertom. Po pierwsze zadbają oni o to, aby strona odpowiadała branży klienta. Zostaną umieszczone odpowiednie składniki, ale również też nastąpi podział na odpowiednie sekcje podzielone na opis i sklep internetowy. Eksperci oszacują, jaką potrzebę ma klient i jaka strona jest mu niezbędna. Po wyborze odpowiedniego wariantu zostanie ona zaprojektowania zgodnie z wytycznymi klientami i zasadami pozycjonowania. Będzie otwierała się szybko, ładowała się poprawnie na wszystkich typach urządzeń i będzie odpowiednio zabezpieczona przed atakami hakerów. Poza tym specjaliści polecą odpowiedni marketing i reklamę w sieci, co pozwoli nie tylko na postawienie strony, ale umożliwi także wysoką sprzedaż.

Projektowanie strony www

Tworzenie stron www należy rozpocząć od projektu, który zależny jest od potrzeb klienta. Małe działalności gospodarcze nie potrzebują potężnych stron i dziesiątkach zakładek z olbrzymim sklepem internetowym. Wystarczy prosta strona internetowa z podziałem na kilka zakładek. Przykładem może być jedna zakładka z informacjami o firmie, druga zakładka poinformuje o promowanym produkcie czy usłudze, a trzecia przekaże informacje na temat adresu firmy czy formy realizacji sprzedaży bądź usługi. Zupełnie inną koncepcją jest potężna strona www, gdzie będzie prowadzony sklep internetowy. Przede wszystkim stroną będzie zawierała nawet kilkadziesiąt zakładek z całą bazą produktową, których może być tysiące. Poza podstawowymi informacjami o firmie, sprzedaży strona będzie zawierała panel sprzedażowy. Tutaj warto pomyśleć o odpowiednich zabezpieczeniach, ponieważ na stronie będą dokonywane transakcje finansowe. Atak hakerów może dotyczyć nie tylko finansów firmy, ale również gromadzonych danych. Te również są bardzo cenne i można je odsprzedać nawet za miliony złotych. Ryzyko ataku na bazy danych jest więc ogromne.

Składniki dobrej strony www

Tworzenie stron www to nie tylko podział na zakładki i proste informacje. Dobra strona internetowa musi posiadać panel CMS. Jest to panel, który umożliwia dokonywanie zmian na stronie, takich jak wprowadzanie nowych produktów, treści, grafik czy aktualizacja danych. Bez panelu CMS takie zmiany wymagają wiedzy fachowej. Sam panel zastępuję tę wiedzę, ponieważ przetwarza normalne pismo, grafiki, dane w język HTML i pozwala na dokonywanie aktualizacji nawet laikom.

Strona musi zostać również podzielona na rodzaje urządzeń, na których będzie przeglądana. Prawie połowa użytkowników Internetu dokonuje zakupów przez urządzenia mobilne, lecz nie każda strona wyświetla się poprawnie na takich urządzeniach. Tworzenie stron www zakłada dwa warianty stron. Pierwszy to strona responsywna poprawnie wyświetlająca się na każdym urządzeniu, jednak jej minusem jest powolne ładowanie się – szczególnie na tabletach i smartfonach. Drugi wariant zakłada dwie strony -macierzystą, przeznaczoną na komputery i bliźniaczkę o uboższym panelu na urządzenia mobilne. Strony mobilne przede wszystkim szybciej się ładują, ale nie zawierają wszystkich informacji, jak strona macierzysta.

Pozycjonowanie strony kluczem do marketingu

Poza tym, że tworzenie stron www obejmuje postawienie witryny, również zakłada pozycjonowanie jej. Niestety, ale świeża witryna jest daleko w wynikach wyszukiwania Google, bo nie jest atrakcyjna dla algorytmów przeglądarki. Aby to zmienić, należy stronę pozycjonować, czyli podnosić jej atrakcyjność dla przeglądarki i klientów. Eksperci, którzy stworzyli stronę, podejmą się również pozycjonowania. Opracują odpowiednią strategię słów kluczowych, linkbuilding, publikacji prasowych czy reklam w Google Adwords. Dzięki tym działaniom strona może znaleźć się nawet na pierwszej stronie Google, co zaowocuje wielokrotnie większym ruchem na niej i znaczącym wzrostem sprzedaży promowanych towarów czy usług.

Tworzenie stron www to skomplikowane procesy, które wymagają wiedzy eksperckiej. Fachowcy stworzą odpowiednią stronę według potrzeb klienta, odpowiednio ją skomponują oraz zabezpieczą. Umożliwią też pozycjonowanie, które sprawi, że pojawi się na niej mnóstwo klientów dokonujących zakupów i generujących wysokie przychody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj