Czy kolekcja monet to cenna inwestycja?

Jakie monety mają najwyższą wartość?

Kolekcja monet może mieć dużą wartość, ale wszystko zależy od tego jakie są to monety. Wiele osób myli pojęcia – rzadkie lub egzotyczne monety mogą mieć znaczną wartość dla kolekcjonerów numizmatyków, co nie oznacza, że skup monet będzie nimi zainteresowany. Zupełnie inaczej jest w przypadku tak zwanych monet inwestycyjnych wybijanych z metali szlachetnych. Dzięki małemu nakładowi i rosnącym cenom kruszcu osiągają ceny o wiele wyższe niż ich wartość nominalna. Ważny jest także ich stan i sposób przechowywania. Te najcenniejsze powinny być w tak zwanym stanie menniczym, najczęściej zapieczętowane w specjalnym opakowaniu z certyfikatem autentyczności. Monety uszkodzone, porysowane czy o startej powierzchni maja o wiele mniejszą wartość i najczęściej skup monet potraktuje je jako tak zwany złoty złom.

Gdzie można korzystnie spieniężyć monety?

Wycena cennych monet kolekcjonerskich to nie jest temat dla amatora. Nie można polegać wyłącznie na notowaniach i przykładowych cenach z internetu. Jeżeli chcemy monetę zamienić na gotówkę najlepszą cenę zaoferuje oficjalnie działający skup monet taki jak artar.com.pl. Można tutaj liczyć na profesjonalną wycenę, przy której brane są pod uwagę takie czynniki jak stan monety, aktualne notowania cen metali szlachetnych i nakład monety. Po bezpłatnej wycenie artar.com.pl wystąpi z ofertą zakupu. Należy liczyć się z tym, że od wartości wyceny odejmie własną prowizję. Po ustaleniu ceny zawierana jest umowa i klient otrzymuje wypłatę gotówki na miejscu. Artar.com.pl gwarantuje bezpieczne i dyskretne transakcje z zachowaniem tajemnicy handlowej.

Czy w monety warto inwestować?

W dobie inflacji i rosnących cen metali szlachetnych wiele osób zastanawia się nad zakupem monet kolekcjonerskich. Z pewnością jest to bezpieczna inwestycja, pod warunkiem że monety kupujemy ze znanych i sprawdzonych źródeł. Cudowne okazje, ogłoszenia, stoiska ze starociami na bazarach to nie są miejsca godne polecenia. Nie tylko można przepłacić, ale nawet trafić na falsyfikat, który dopiero przy wizycie w skupie monet okaże się bezwartościowy. Trzeba liczyć się również z tym, że zakup tego typu monet nie jest sposobem na szybki zarobek. To typowa inwestycja długoterminowa. Złota moneta w stanie menniczym to także świetny pomysł na prezent – na przykład dla dziecka, które po osiągnięciu pełnoletniości będzie mogło udać się do skupu monet i uzyskać znaczącą sumę pieniędzy. Kupując cenne monety pamiętajmy, aby przechowywać je w oryginalnym opakowaniu, nie wyjmować z niego i w miarę możliwości nie dotykać. Tylko takie gwarantują osiągnięcie najlepszej ceny.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj