Gdzie szukać pracy, która Cię zadowoli?

Chcesz odnaleźć pracę swoich marzeń? Na pewno! W końcu to właśnie w pracy spędzamy 1/3 doby. Warto więc wykonywać ją w środowisku przyjaznym, pełnym szacunku i profesjonalnym. Istotne jest także godziwe wynagrodzenie, które pozwoli nie tylko przeżyć „od pierwszego do pierwszego”, ale również zabezpieczyć swoją przyszłość, czy uzbierać na wymarzone wakacje pod palmami. Oczywiście, chcielibyśmy tego wszystkiego – jednak, gdzie to znaleźć?

Zajrzyj w głąb siebie

Może wydawać się to trywialne, ale… daj temu szansę! Zanim zaczniesz szturmem podbijać rynek pracy dokładnie przeanalizuj swoje umiejętności oraz wykształcenie. Co możesz zaoferować swojemu przyszłemu pracodawcy? Od tego jakim dysponujesz warsztatem i doświadczeniem zależy, czego będziesz szukać. Wąskie specjalizacje wymagają innego podejścia do rekrutacji niż rozległe umiejętności na podstawowym poziomie.

Stwórz najlepsze CV

Dokładne zajrzenie w głąb siebie pozwoli Ci tworzyć profesjonalne CV. Pamiętaj o prawdziwej podstawie – choćbyś miał bardzo rozległe umiejętności, Twój życiorys powinieneś zawrzeć na 1 stronie A4. Rekruterzy szybko skanują zgłoszenia do pracy, rzucając na nie okiem. Każde dodatkowe kliknięcie myszką, czy odwrócenie kartki na drugą stronę jest dla nich stratą czasu. Nie twórz więc więcej treści niż jest to potrzebne. Postaw na esencję i wybierz to, co naprawdę ważne dla pracodawcy.

Pomyśl, w jakich zadaniach możesz się przydać

Dopasowanie pracownika do powierzonych mu obowiązków to największy z sukcesów rekrutacyjnych. Nawet najlepsi rekruterzy na nic, jeśli sam nie wiesz, do jakich zadań pasujesz. Popatrz na swoje CV, pomyśl o swojej liście umiejętności i zastanów się – w jakim fachu będą najbardziej pomocne? Jeśli trudno jest Ci na tej podstawie wybrać konkretny zawód, w ogłoszeniach o pracę zwracaj uwagę na listę wymagań oraz obowiązków. Jeśli w 60-70% pokrywają się z Twoimi umiejętnościami – możesz aplikować!

Przyjrzyj się potencjalnemu pracodawcy z WorkOrNot

Przed wysłaniem CV dokładnie rozpracuj, czy Twój potencjalny pracodawca to najlepszy wybór. Naszym zdaniem w tym temacie najbardziej zorientowane są osoby, które już pracowały lub pracują w danym miejscu. Ich opinie są na wagę złota! Portal WorkOrNot skupia w sobie komentarze na temat większości pracodawców w Polsce. Poprzez wyszukiwarkę www.workornot.pl/companies dowiesz się, czy firma, do której chcesz aplikować to miejsce dopasowane do Ciebie!

Gdzie szukać pracy idealnej dla Ciebie?

Portal WorkOrNot wyświetla także informacje o rekrutacjach, które przeprowadza lub ostatnio realizował dany podmiot. Nie są to jednak informacje pełne. Polecamy więc poszukiwać ich na tradycyjnych stronach z ogłoszeniami oraz na portalach społecznościowych Facebook, czy LinkedIn. Pamiętajmy jednak o tym, aby zawsze sprawdzać ogłoszeniodawców i pytać, jaką firmę reprezentują. Wówczas ła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj