Jak pozbyć się myszy z domu?

Chociaż na wolności występuje kilka różnych gatunków myszy, mysz domowa jest odpowiednio nazwana ze względu na jej skłonność do szukania schronienia w domach, zwłaszcza w ścianach i na strychach. Dorosłe myszy domowe mają zwykle zakurzony szary kolor z kremowymi. Pomimo skromnego wyglądu, myszy domowe są niesławnie znane ze swojej zdolności do przystosowania się do trudnych warunków i szybkiego rozmnażania. Jedna samica myszy domowej może urodzić do 35 młodych rocznie.

Zagrożenia

Zapobieganie wtargnięciu myszy domowych do domu ma kluczowe znaczenie. Plaga gryzoni jest nie tylko uciążliwa, ale może również prowadzić do kilku poważnych zagrożeń dla zdrowia. Myszy domowe mogą przenosić bakterie, przenosić choroby i zanieczyszczać żywność. Cząsteczki ich kału i moczu mogą nawet unosić się w powietrzu, dalej rozprzestrzeniając chorobę i potencjalnie wywołując objawy astmy lub alergii. Ponieważ myszy domowe tak często wypróżniają się, ich odchody mogą szybko gromadzić się w ukrytych przestrzeniach w domu, takich jak wnętrza ścian i poddasze.

Myszy domowe mogą również nieświadomie wprowadzać ze sobą inne szkodniki, w tym pchły, kleszcze, roztocza i wszy, które również mogą przenosić bakterie i choroby do Twojego domu. Dobrze jest spróbować pozbyć się tych szkodników i skorzystać z profesjonalnej firmy takiej jak deratyzacja w Ogólnopolskim Centrum DDD.

Jeśli podejrzewasz inwazję myszy w twoim domu, uważaj na oznaki aktywności, takie jak odchody, plamy moczu lub uszkodzone pojemniki na żywność. Zalecamy skontaktowanie profesjonalny dla  prawidłowego usuwania z myszy z ze w mur s, poddasze s , i innych częściach domu . Jeśli Ty lub członek Twojej rodziny zaczniecie wykazywać objawy choroby związanej z gryzoniami, niezwłocznie zwróćcie się o pomoc lekarską.

Ogólnopolskie Centrum DDD to nie tylko usuwanie gryzoni. Firma zajmuje się także dezynsekcją, dezynfekcją, sprzątaniem po zmarłym czy profesjonalnym sprzątaniem po pożarach.

Wskazówki dotyczące zapobiegania

Na szczęście właściciele domów mogą podjąć kilka działań, aby zapobiec inwazji myszy w miejscach takich jak ściany i strych.

Myszy mogą zmieścić się w przestrzeni tak małej jak dziesięciocentówka, dlatego ważne jest, aby uszczelnić wszelkie szczeliny lub pęknięcia, które mogą zapewnić dostęp do domu. Środki ostrożności, takie jak instalowanie ściereczek na drzwiach zewnętrznych, naprawa uszkodzonych ekranów, zasłanianie otworów wentylacyjnych i otworów kominowych, uszczelnianie pęknięć i dziur na zewnątrz domu oraz wymiana luźnej zaprawy i usuwania pogody, pomagają wyeliminować możliwe zewnętrzne punkty wejścia, które mogą powodować myszy domowe. posługiwać się.

Oprócz blokowania wejść, ważne jest również, aby wyeliminować zasoby żywności, wody i schronienia, które mogą przyciągać myszy do domu. Przechowuj żywność w hermetycznych pojemnikach, regularnie wyrzucaj śmieci, utrzymuj porządek w garażach i szafach, upewnij się, że strychy i przestrzenie podręczne są dobrze wentylowane i suche, przechowuj drewno opałowe co najmniej 20 stóp od domu i dobrze przycinaj krzewy. Postępując zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, właściciele domów mogą zmniejszyć prawdopodobieństwo, że myszy mogą zaatakować ich dom w poszukiwaniu pożywienia lub schronienia.

Znaki ostrzegawcze

Istnieje wiele kluczowych znaków, na które należy zwrócić uwagę, które mogą wskazywać, że masz myszy w domu lub w jego pobliżu. Możesz zacząć napotykać ich marnotrawstwo. Odchody myszy domowej mogą być miękkie i wilgotne lub wysuszone i twarde. Odchody mają długość około 0,125-0,25 cala i zwykle mają kształt pręta ze spiczastymi końcami. Mocz myszy domowej ma również wyraźny zapach przypominający amoniak, który może być wyraźną wskazówką, że twój dom ma niechcianych najeźdźców.

Gdy myszy domowe przemieszczają się po domu, często łatwo można dostrzec dowody ich ruchu. Gryzonie zazwyczaj poruszają się po tych samych ścieżkach, co skutkuje łatwo widocznymi śladami pocierania, odchodami i śladami stóp. Przednie łapy myszy domowej pozostawiają ślady czteropalczaste, a tylne pięciopalczaste, podczas gdy ich ciała pozostawiają tłuste ślady na ścianach, po których się poruszają.

Myszy domowe mogą również zostawiać ślady gryzienia wokół domów, które mogą być szorstkie lub gładkie. Tworzą również nory przy użyciu materiałów takich jak izolacja i mogą jeść nasiona, zboża lub owady, które napotkają w twoim domu. Oczywiście, jeśli kiedykolwiek zobaczysz prawdziwą mysz w swoim domu, prawdopodobnie jest to tylko jedna z wielu ukrywających się poza zasięgiem wzroku.

Eliminowanie

Jeśli podejrzewasz, że masz w domu inwazję myszy domowej, natychmiast poszukaj profesjonalnej pomocy. Licencjonowani specjaliści od zwalczania szkodników są przeszkoleni, jak szybko i bezpiecznie pozbyć się myszy ze ścian, strychu lub gdziekolwiek indziej w domu . Odwiedź naszą stronę Znajdź specjalistę, aby znaleźć specjalistę od szkodników w Twojej okolicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj