Jak zaoszczędzić na promocjach bankowych i z których korzystać?

Promocje bankowe niejednokrotnie pozwalają zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Dla jednych to nic nie znacząca kwota, a dla innych to naprawdę pokaźna sumka. Z jakich promocji najlepiej korzystać i kiedy warto z nich skorzystać?

Promocje bankowe zazwyczaj oparte są o konkretny produkt bankowy lub usługę. Oto przykład: promocje darmowych kont osobistych, promocje kart kredytowych, promocje kont oszczędnościowych, promocje lokat, promocje kredytów.

Jakie mechanizmy promocji najczęściej stosują banki? Tutaj możliwości jest dość dużo. Poniżej kilka najpopularniejszych przykładów:

Dodatkowa premia w formie gotówki

Taki rodzaj promocji pozwala na zgarniecie premii za spełnienie odpowiednich warunków promocji. Promocje tego typu bardzo często są stosowane w promocjach kont osobistych. Jeśli otworzymy kont zgodnie z zasadami promocji i spełnimy warunki to otrzymamy premię np. 200 zł na nasze konto.

Zwrot za płatności

W tego typu promocjach organizator promocji zazwyczaj nagradza nas poprzez kilkuprocentowy zwrot np. za dokonane płatności kartą. W takim przypadku zwrot jest uzależniony od wartości dokonanych przez nas transakcji. Im więcej wydamy tym wyższy zwrot – oczywiście do pewnego poziomu. Górny limit premii jest zawsze ograniczany.

Preferencyjne warunki korzystania z produktu

Otwierając konto w promocji możemy zyskać lepsze warunki. Dość często jest to stosowane przy kontach bankowych

Dodatkowe bilety, karnety, bony

W wielu promocjach nagrodami są bilety(np. do kina), karnety za zajęcia sportowe, bony do wykorzystania w popularnych sklepach. Promocje tego typu są organizowane zarówno dla nowych jak i obecnych klientów.

Nagrody rzeczowe

Oprócz nagród w formie pieniężnej często można zgarnąć super nagrody rzeczowe np. smartfony czy tablety. Wartość nagród to zazwyczaj kilkaset złotych. Podobniej jak promocje z premiami pieniężnymi, promocje z super nagrodami cieszą się dużą popularnością.

Wybierając promocje warto wcześniej sprawdzić jakie są warunki promocji, oraz jakie warunki posiada produkt, którego dotyczy promocja. Jeśli chodzi o konta to warto zajrzeć do rankingu kont Warto zastanowić się czy uda nam się spełnić warunki promocji tak aby otrzymać premię. Warto wziąć pod uwagę jak bardzo promocja jest rozłożona w czasie. Może okazać się, że przed otrzymaniem premii czeka nas kilka miesięcy spełniania warunków. Im szybciej otrzymamy premię czy nagrodę tym lepsza promocja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj