Jak znaleźć mieszkanie do kupienia

Jak znaleźć mieszkanie do kupienia

Szukasz mieszkania? Z łatwością znajdziesz interesujące oferty – źródeł jest bardzo wiele.

Internet
Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach najbardziej popularnym sposobem szukania ofert nieruchomości jest gruntowne sprawdzenie stron internetowych. Są portale takie jak na przykład SONAR, gdzie można po prostu przejrzeć ogłoszenia, zobaczyć zdjęcia, zapoznać się z cenami – między innymi pod tym linkiem: https://sonarhome.pl/ceny-mieszkan/warszawa. Warto to zrobić, żeby zdobyć rozeznanie na rynku nieruchomości. Porównując na bieżąco ceny, będziemy w stanie z większą łatwością stwierdzić, czy dana oferta jest korzystna czy jednak cena jest zawyżona w stosunku do wartości mieszkania. Są też typowe portale ogłoszeniowe, niekoniecznie dedykowane nieruchomościom – na takich portalach bardzo często znaleźć można oferty mieszkań z rynku wtórnego. Zawsze też podany jest kontakt do właściciela, z którym da się szybko porozumieć, czy to mailowo czy telefonicznie. W przypadku ofert mieszkań często liczy się refleks – nawet po paru godzinach od zamieszczenia ogłoszenia na stronie internetowej może już ono być nieaktualne. Coraz więcej jest także grup na portalach społecznościowych, gdzie ludzie wrzucają posty na temat mieszkań, które chcą sprzedać. Zdarza się nawet, że ktoś udostępni taką informację na swoim profilu. Internet pozwala na sprawdzenie w szybkim czasie dużej ilości ofert i co najważniejsze – łatwe ich porównanie. Ponadto, za pośrednictwem różnego rodzaju stron mamy możliwość skorzystania ze sprawdzonego, profesjonalnego pośrednika, co gwarantuje pomyślność transakcji lub też możemy skontaktować się bezpośrednio z właścicielem, co z kolei pozwoli nam obniżyć koszty.

Agencje nieruchomości
Czasem wydaje się, że w dobie szybkich technologii słowo drukowane to przeżytek. A jednak, na rynku nieruchomości „gazetki” z ofertami wciąż się sprawdzają. Agencje nieruchomości często wrzucają ulotki informacyjne do skrzynek pocztowych w blokach. Ponadto, typowym sposobem zachęcenia klienta do przejrzenia ofert jest ich wywieszenie w witrynie agencji, w jej siedzibie. Dzięki temu, wystawione na sprzedaż mieszkanie może przykuć nasz wzrok, kiedy mijamy agencję idąc ulicą. Naprawdę warto korzystać z takich opcji – oczywiście trzeba liczyć się z kosztami pośrednictwa, ale jednak mając swojego agenta, który będzie naszym przewodnikiem na rynku nieruchomości nie damy się oszukać, zwieść pięknie brzmiącej ofercie. Kupno mieszkania to niezwykle ważna decyzja, wymagająca drobiazgowego potraktowania sprawy. Osobie, która nie porusza się płynnie w tym temacie łatwo będzie coś przeoczyć.

Przeczytaj również: Umowa z agencją

Spacer po mieście
Szukać mieszkania można też spacerując. Wystarczy bowiem wybrać się na przechadzkę w interesującej nas okolicy, żeby zobaczyć banery ogłaszające powstanie nowego osiedla, sprzedaż mieszkań przez dewelopera czy czasem – nawet ogłoszenia wywieszane przez osoby prywatne na balkonach, tarasach – „sprzedam mieszkanie”. Taki sposób ma dodatkową zaletę – od razu sprawdzimy infrastrukturę w danej okolicy, zorientujemy się na ile jest ona przyjazna dzieciom, bezpieczna, dobrze oświetlona wieczorem. Podpatrzymy jak wygląda kwestia miejsc parkingowych, jak daleko mamy do poszczególnych punktów handlowych czy usługowych lub do przystanku komunikacji miejskiej. Ponadto, spacerując po dzielnicy czy osiedlu będziemy mieć okazję zagadnięcia przechodniów – warto zapytać ludzi jak mieszka im się w danym miejscu, czy poleciliby je. Takiej możliwości nie da nam weryfikacja ofert agencji czy tych zamieszczonych w Internecie.

Proces szukania mieszkania, które będzie spełniało nasze wymagania może być długi. Ofert jest jednak na tyle dużo, że w końcu znajdziemy swoje wymarzone gniazdko.

Źródło: sonarhome.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj