Jak znaleźć najlepszy kredyt?

Kiedy musimy pożyczyć pieniądze, zwykle stajemy przed wyborem, czy prosić o pożyczkę rodzinę, czy iść do banku po kredyt. Sporo osób korzysta też z pożyczek pozabankowych, które nie muszą być droższe, niż kredyty gotówkowe. Natomiast wciąż to banki cieszą się największym zaufaniem publicznym i gdy stajemy przed koniecznością pożyczenia pieniędzy, wybieramy wizytę w banku.

Zalety i wady pożyczki prywatnej

Najprościej jest pożyczyć drobną kwotę od bliskich znajomych czy od rodziny. Aczkolwiek może to prowadzić do wymówek, dlaczego nie mamy oszczędności i musimy w ogóle coś pożyczać, czy też do ciągłego przypominania, że mamy dług. Nie jest to zbyt komfortowe. Jednak ma to też zalety. Przede wszystkim takie pożyczki nie są oprocentowane, więc ile pożyczymy, tyle musimy oddać. Jednak należy pamiętać, że pożyczki prywatne są obłożone podatkiem od czynności cywilnoprawnych w wysokości 2% od pożyczanej kwoty. Są pewne wyjątki, ale nadal warto liczyć się z tym, że trzeba będzie taki podatek zapłacić.

Natomiast w firmach pożyczkowych też można otrzymać pożyczkę za darmo. Jest to zwykle oferta ograniczona do nowych klientów, którzy w parabanku biorą pożyczkę pierwszy raz. Aczkolwiek tutaj to firma zajmuje się wszystkimi formalnościami, w tym podatkami. Nam pozostaje tylko złożenie wniosku, wypełnienie danych i oczekiwanie na decyzję, a jeśli będzie pozytywna, to trzeba spłacić pożyczkę w wyznaczonym terminie. Cała procedura jest bardzo prosta i zajmuje nawet 15 minut. Dużą zaletą pożyczek internetowych jest też fakt, że są to pożyczki anonimowe. Tylko my i firma pożyczkowa wiemy o podpisaniu takiej umowy.

Jak znaleźć najlepszy kredyt?

Kredyty gotówkowe są równie popularne, jak pożyczki prywatne, jednak tutaj może być trudniej znaleźć supertanią ofertę. Przede wszystkim idąc do banku, trzeba wziąć ze sobą wymagane dokumenty, jak choćby ważny dowód osobisty, który potwierdzi naszą tożsamość. Koniecznie trzeba też mieć potwierdzenie osiąganych dochodów. Musi to być dokument wydawany z miejsca pracy, jak zaświadczenie o dochodach za 3 miesiące pracy lub umowa o dzieło albo zlecenie. Akceptowane są też dochody z tytułu renty i emerytury, które można potwierdzić ostatnim odcinkiem. Natomiast bez tych co najmniej dwóch dokumentów w banku nic nie załatwimy.

Zanim jednak wybierzemy się do banku, można sobie sprawdzić samodzielnie, które kredyty gotówkowe są warte uwagi. Zawsze warto sprawdzić ulotki rozdawane przez banki czy nawet oferty na ich stronach internetowych. Miejscem, w którym najszybciej porównamy kredyty, jest ranking pożyczek i kredytów. Na co trzeba patrzeć? Dobrym odnośnikiem jest wysokość RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Ten wskaźnik pokazuje wszystkie podstawowe koszty kredytu w ujęciu procentowym w skali roku. Im niższe RRSO, tym tańszy będzie kredyt. Zatem po tym elemencie można sprawdzić, który kredyt będzie miał najniższe koszty. Zawsze warto zapoznać się z regulaminem kredytu, zwłaszcza jeśli jest udzielany na promocyjnych warunkach. Może się okazać, że aby dostać tani kredyt, musimy mieć w tym banku ROR, za który też trzeba płacić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj