Przegląd kas fiskalnych marki ELZAB – najpopularniejsze modele kas!

Kasy fiskalne ELZAB precyzyjnie łączą wysoką jakość i trwałość z atrakcyjną ceną. Firma, której początki można odnaleźć już w 1969 roku, wyznacza obecnie trendy na rynku współczesnych kas fiskalnych online, a jej urządzenia zawsze idą z duchem czasu. W poniższym artykule przedstawiamy kilka najlepszych urządzeń marki ELZAB. Poznaj je wszystkie już dziś!

Kasy fiskalne ELZAB – dlaczego są aż tak popularne?

Historia marki ELZAB rozpoczęła się 1 sierpnia 1969 roku. Jednak to 1992 rok był prawdziwym początkiem działań firmy w sektorze kas fiskalnych. Przedsiębiorstwo stało się jednoosobową spółką Skarbu Państwa i rozpoczęło działania pod szyldem Zakładów Urządzeń Komputerowych ELZAB S.A.

Firma od ponad 15 lat wyznacza trendy w zakresie przystępnych cenowo i łatwych w użyciu kas fiskalnych, które na rynku cieszą się ogromną popularnością. W dalszym ciągu ta polska marka pozostaje wiodącym producentem i co roku umacnia swoją pozycję mimo coraz większej krajowej konkurencji. Potwierdzają to raporty Instytutu Rynku Elektronicznego oraz serwisanci i użytkownicy, dla których kasy fiskalne ELZAB stanowią podstawę działalności.

Kieszonkowa kasa fiskalna ELZAB K1 Slim Online o ogromnych możliwościach

W kategorii miniaturowych kas fiskalnych o ogromnych możliwościach króluje model ELZAB K1 Slim Online. Ta kasa o nieprzeciętnym wyglądzie cechuje się ponadprzeciętnymi możliwościami – ma pamięć na 5 000 kodów PLU. Jest przede wszystkim bardzo kompaktowa – ma jedynie 155 mm wysokości, 82 mm szerokości oraz 27 mm, i lekka – wraz z papierem waży około 277 g. Urządzeniu gabarytami znacznie bliżej do smartfona niż do standardowej kasy fiskalnej. Cały front zajmuje duży wyświetlacz z dotykową klawiaturą o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 5”. Brak elementów ruchomych sprawia, że urządzenie jest niezawodne i nie wymaga praktycznie żadnych czynności konserwacyjnych. Zmieści się w kieszeni, torbie czy aktówce – jednym słowem wszędzie tam, gdzie nie zmieści się standardowa kasa fiskalna ELZAB. Można wybrać wariant BT/GPRS bądź BT/WIFI.

Klient wartość swoich zakupów oraz jednostkową cenę wszystkich produktów wchodzących w ich skład widzi na ekranie OLED (2×16 znaków). W efekcie liczby są czytelne zarówno w dzień, jak i w nocy. Kasjer z kolei cały proces sprzedaży towaru prowadzi na ekranie 5-calowym typu TFT z panelem dotykowym o rozdzielczości 480 x 854 pikseli.

ELZAB K10 Online – zaawansowana, przenośna, bezawaryjna

Drugą, bardziej klasyczną odsłoną kompaktowej kasy fiskalnej ELZAB, jest K10 online. Urządzenie cechuje się znakomitymi parametrami użytkowymi i niewielką obudową, nieco większą jednak niż w innowacyjnym wariancie K1 Online. Ma 190 mm długości, 95 mm szerokości oraz 70 mm grubości, zatem względem powyższego wariantu różnice są stosunkowo niewielkie. Urządzenie wyposażone jest w akumulator litowo-jonowy o pojemności 2,6 Ah, dzięki któremu działa bez zewnętrznego źródła zasilania nawet kilka godzin.

Kasa fiskalna ELZAB K10 Online jest również bardzo prosta w obsłudze. Front urządzenia zajmuje duży wyświetlacz z dotykową klawiaturą kontekstową, dzięki której wprowadzanie danych i ich obróbka nie powinna sprawiać żadnych problemów. Urządzenie otrzymało prestiżową nagrodę Red Dot Design Award 2014 oraz wyróżnienie Dobry Wzór w 2013 roku, co jest zasługą przede wszystkim kolorystyki – kasa może być czarna, biała, z dodatkiem pomarańczowych lamówek, a nawet różowa – idealna do salonów kosmetycznych. Urządzenie ma pamięć 5 000 kodów PLU.

ELZAB Mini LT Online – niezawodna i mobilna kasa fiskalna do małego biznesu

Kasy fiskalne ELZAB są urządzeniami na tyle zróżnicowanymi, że każdy właściciel mniejszego i większego biznesu z pewnością znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. Wśród urządzeń niewielkich, lecz już nieco większych niż kompaktowe, znajduje się model ELZAB Mini LT Online. Kasę o standardowych wymiarach oraz wadze można użytkować w każdym punkcie stacjonarnym.

Klawiatura bez skoku klawiszy (membranowa) o płaskim profilu charakteryzuje się prostotą użytkowania, a duże oznaczenia sprawiają, że można z łatwością skorygować błędnie wprowadzone dane. Co ciekawe, klawiatura jest w pełni zabezpieczona przed działaniem kurzu oraz zachlapaniami i jest wyposażona w wymienną wkładkę. Można także wybrać wariant z klawiaturą modułową, która dla niektórych kasjerów może być uznawana za bardziej komfortową. Zaawansowanie techniczne widać po parametrach – w urządzeniu można zachować do 10 000 kodów PLU w 99 grupach towarowych. Standardowo długość nazwy towaru wynosi do 40 znaków, a urządzenie może obsługiwać do 10 różnych kasjerów. Wyświetlacz dla kasjera ma formę LCD, który wyświetla 2 wiersze po 24 znaki, a dla klienta – ekran składający się z diod LED, wyświetlający do 8 cyfr. Urządzenie może działać mobilne – akumulator żelowy o pojemności aż 1,2 Ah zapewnia pełną ochronę np. w razie nagłej awarii prądu.

Kasa fiskalna ELZAB Jota Online – trwała i zaawansowana technicznie

Szczególnie zaawansowana kasa fiskalna ELZAB Jota Online jest przeznaczona dla największych biznesów i najbardziej wymagających przedsiębiorców. Urządzenie z pamięcią na 20 000 kodów PLU (i 20 000 towarów wiązanych) w 99 grupach może obsługiwać do 33 kasjerów i to w pełnym komforcie. Wygodę użytkowania zapewnia duży ekran LCD wyświetlający 4 wiersze po 24 znaki każdy, klient z kolei wartość swoich zakupów może ocenić na wyświetlaczu graficznym. Urządzenie dzięki wielu portom i gniazdom można podłączyć do komputera, czytnika, wagi, sieci LAN oraz szuflady i wyświetlacza zewnętrznego czy też terminala kart płatniczych. Duży, bardzo pojemny akumulator 4,0 Ah zapewnia możliwość długiego użytkowania urządzenia bez zewnętrznego źródła zasilania. Wśród akcesoriów dostarczanych wraz z kasą warto wymienić zasilacz samochodowy, moduł komunikacyjny (WiFi/BT lub GPRS/BT) oraz nakładkę ochronną na klawiaturę.

Partnerem artykułu jest sklep mico.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj