Rozliczenie PIT online – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Co roku miliony podatników muszą złożyć oświadczenie o swoich dochodach. Coraz więcej osób decyduje się jednak na rozliczenie PIT online. Jak się okazuje, to nie tylko prosta, ale także wygodna metoda dostarczenia oświadczenia do Urzędu Skarbowego. Co warto o nim wiedzieć, zanim zdecydujemy się na ten sposób rozliczenia?

  1. Wypełnienie PIT online – szybciej oraz skuteczniej
  2. Czy PIT online jest bezpieczny?

Wypełnienie PIT online – szybciej oraz skuteczniej

Rozliczenie PIT online jest znacznie prostsze oraz wygodniejsze aniżeli w przypadku składania go osobiście. W tym celu potrzebujemy zaufanego programu, który przeprowadzi nas po całej procedurze krok po kroku.

W formularzu zostaniemy poproszenie o podanie naszych danych osobowych oraz kwoty dochodu. Dzięki intuicyjnemu programowi nie będziemy musieli sami liczyć wszystkich składek. Wystarczą nam informacje podane nam przez pracodawcę.

Na zakończeniu formularza otrzymamy tak zwane UPO. Jest to Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które wydaje Ministerstwo Finansów. Dokument można zapisać w wersji PDF, a także wydrukować. Jednakże programy, które odpowiadają za wypełnienie pit online, zobowiązują się do przechowywania takich dokumentów do 5 lat. Zabezpieczy to nas na wypadek kontroli bądź też konieczności złożenie wyjaśnień w naszym Urzędzie Skarbowym.

Czy PIT online jest bezpieczny?

Wiele osób może obawiać się przed internetowym rozliczeniem. Jednakże PIT za 2019 rok online jest tak samo bezpieczny, jak ten składany osobiście. Wymagane informacje oraz potrzebny podpis online sprawiają, że nie mamy czego się obawiać przy rozliczeniu PIT online.

Aby złożyć PIT za 2019 rok online, potrzebujemy znać kwotę przychodu z ubiegłego rok. Jest to informacja, którą uzyskaliśmy przy rozliczaniu poprzedniego zeznania. Zarówno ta dana, jak i nasz numer PESEL to poświadczenie naszej tożsamości.

Jeżeli w trakcie wypełniania odnajdziemy błąd, możemy zacząć korygowanie dokumentu od początku. Dzięki temu upewnimy się, nasz PIT online zostanie złożony poprawnie. Jest to o tyle ważne, ponieważ otrzymanie Urzędowego Poświadczenia Odbioru, nie oznacza, że nasze zeznanie jest poprawne. Nawet wtedy, w przypadku błędnych danych, może zaistnieć potrzeba złożenia korekty do Urzędu Skarbowego.

Zarówno tegoroczny, jak i PIT 2020 online, jest prostą oraz wygodną alternatywą do standardowego rozliczenia. Intuicyjne programy oraz bezpieczeństwo danych daje nam gwarancję, że wszystkie informacje, które podajemy w zeznaniu online, nie trafią do osób trzecich. Warto przekonać się o zaletach PIT online przy najbliższym rozliczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj