Włoska kuchnia na przyjęcie okolicznościowe. Czemu warto?

Na stole podczas imprezy okolicznościowej wcale nie musi pojawić się klasyczne menu. Dobrą alternatywą może być kuchnia włoska – równie pyszna, a przy znacznie bardziej lekkostrawna.

  1. Kuchnia włoska na przyjęcia okolicznościowe
  2. Włoskie menu na przyjęcie – propozycje
  3. Pizzeria na imprezę okolicznościową

Kotlet schabowy, bigos, smażone ziemniaki, barszcz czerwony, faszerowana jaja, sałatki w tłustych, majonezowych sosach, zasmażana kapusta, rosół, de vollaile i kotlet mielony – to dania, które na stałe wpisały się do weselnego menu i od lat królują na stołach podczas okolicznościowych imprez. Choć są bardzo smaczne i dobrze współgrają z serwowanymi na takich przyjęciach trunkami, nie należą do najlżejszych potraw, czego skutki łatwo odczuć po ich zbyt obfitej konsumpcji. Alternatywą dla nich może okazać się lekka, choć równie smaczna kuchnia włoska.

Kuchnia włoska na przyjęcia okolicznościowe

Kuchnia rodem z Półwyspu Apenińskiego cieszy się coraz większą popularnością wśród osób organizujących wesela, okrągłe rocznice ślubu, przyjęcia komunijne, urodziny czy absolutoria. Rosnące zainteresowanie włoskimi potrawami na przyjęciach okolicznościowych nie powinno jednak dziwić. Są lekkostrawne, a przy tym sycące i świetnie komponujące się z winem i piwem, a nawet wódką. Nie bez znaczenia jest oczywiście ich smak – włoska kuchnia jest uznawana za jedną z najlepszych na świecie. Organizację imprezy ze specjałami z Italii można zlecić na stronie http://www.szkutnia.waw.pl/pl/przyjecia_okolicznosciowe/.

Włoskie menu na przyjęcie – propozycje

Włoska kuchnia jest niezwykle różnorodna. W Polsce znamy ją jednak przede wszystkim dzięki dwóm potrawom – makaronowi i pizzy. Tę drugą omówimy za chwilę – skupmy się zatem na pochodzących z Półwyspu Apenińskiego pastach. Tu wybór jest naprawdę ogromny – od prostego, choć uwodzącego smakiem aglio e olio, przez przygotowywany z dodatkiem sera, kurczaka i szpinaku pollo, serowo-jajeczną carbonarę, makaron z owocami morza lub bakłażanem, kończąc zaś na słynnym sosie bolognese. Więcej propozycji włoskich dań znajdziemy pod adresem http://www.szkutnia.waw.pl.

Pizzeria na imprezę okolicznościową

Pizzeria kojarzy nam się przede wszystkim z szybkim, głównie zamawianym przez telefon obiadem lub weekendową domówką. Najlepsze lokale tego typu, posiadające w menu prawdziwie włoską pizzę to też idealne miejsce na większe przyjęcie. Przed wyborem restauracji sprawdźmy jednak pozycje znajdujące się w menu pizzerii i upewnijmy się, że sprostają one oczekiwaniom naszym oraz naszych gości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj