Długość życia – jaka gdzie?

Jak żyć długo i szczęśliwie i cieszyć się dobrym zdrowiem do końca swoich dni? To pytanie zadaje sobie każdy z nas, ponieważ chciałby żyć, jak najdłużej. Sekret długowieczności tkwi głównie we właściwym stylu życia, odpowiednio zbilansowanej diecie, regularnej aktywności fizycznej, a także w odpowiedniej opiece medycznej i w niskim poziomie stresu. Jak długość życia rozkłada się pomiędzy poszczególne kraje? Gdzie na świecie żyje się najdłużej i jak Polacy wypadają na tle Europy i świata? Czy istnieje skuteczny sposób na dłuższe życie?

Gdzie ludzie żyją najdłużej?

Krainą długowieczności jest Japonia, a niewielka wysepka Okinawa, już od ponad lat fascynuje naukowców. Na każde 100 tys. mieszkańców przypada tam aż 33 stulatków. Japończycy słyną przede wszystkim ze zdrowej diety i praktykowanej życiowej filozofii. Średnia długość życia w Japonii to 84,2 lata.

Na drugim miejscu są Szwajcarzy, ponieważ średnia długość ich życia wynosi 83,3 lata. Do wzrostu ich długości życia przyczynia się ogólne panujący dobrobyt. Jest to przecież jeden z najbogatszych krajów na świecie, więc stres związany z finansami praktycznie nie jest tutaj problemem.

Trzeci na świecie są Hiszpanie, a średnia długość ich życia wynosi 83,1 lat. Następna jest Australia (82,9 lat) i Francja (82,9 lat). Warto zauważyć, że za europejskim państwem kolejny plasuje się Singapur, który może poszczycić się wzorcowym systemem opieki zdrowotnej.

Długość życia w Polsce

Jak z raportu Światowej Organizacji Zdrowia z 2018 roku, średnia długość życia w Polsce wynosi 77,8 lat. Natomiast z raportu o stanie zdrowia Polaków opublikowanego przez NIZP-PZH wynika, że rocznie umiera około 400 tysięcy Polaków. Najczęstszą przyczyną zgonów są choroby serca, które zbierają największe śmiertelne żniwo.

Zdaniem specjalistów główne grzechy Polaków prowadzące do śmierci, to niezdrowy tryb życia, czyli zła dieta, brak ruchu, nałogi i stres. Około 150 tysięcy ludzi umiera z przyczyn, które można leczyć, ponieważ są to choroby wywołane paleniem tytoniu oraz piciem alkoholu.

Analizy specjalistów wykazują, że Polakom wciąż jeszcze brakuje świadomości, jak odpowiednio zbilansować swoje życie, a także, w jaki sposób poradzić sobie z wszechogarniającym stresem oraz konsekwencjami długotrwałego przebywania w jego sidłach. Stres ten najczęściej związany z poczuciem braku bezpieczeństwa.

Sposób na dłuższe życie

Poczucie bezpieczeństwa często związane jest z finansami. Większą swobodę i komfort życia można zapewnić sobie, dzięki zatroszczeniu się o dodatkowe środki i zabezpieczenie na życie. Stabilność i bezpieczeństwo finansowe to jedne z najważniejszych elementów, które poprawiają jakość życia.

Godnym uwagi jest fakt, że warto świadomie zatroszczyć się o dodatkowe środki i zabezpieczenie na życie, aby zminimalizować towarzyszące nam ryzyko. Finansowe bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich można, dzięki kompleksowym programom oferowanym, np. przez metlife.pl/o_metlife/blog/dlugosc-zycia/. Aby cieszyć się długim i szczęśliwym życiem nie wystarczy, więc jedynie dbać o zdrowie. Wszystkie elementy są istotne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj