Kalkulator OC bez danych – czy to dobre rozwiązanie?

Większość z nas wie, jak działa internetowa porównywarka OC. Aby dowiedzieć się, ile zapłacimy za ubezpieczenia i jaka oferta będzie dla nas najatrakcyjniejsza, musimy wypełnić formularz online podając szereg istotnych danych. Z tymi dotyczącymi samochodu nie mamy zazwyczaj problemu. Jednak przed podaniem danych osobowych i kontaktowych często się bronimy. Czy słusznie?

Kalkulator OC online – jakie dane należy podać?

Aby znaleźć dla siebie najlepsze ubezpieczenie OC i AC, musimy wpisać w kalkulator dane dotyczące pojazdu (m.in. markę, rocznik, dotychczasowy przebieg), i dotyczące nas, czyli właściciela samochodu. Czy to konieczność? Tak, jeżeli zależy nam na rzetelnej kalkulacji. Czasem się zdarza, że wypełniając formularz kalkulatora online, jak ten kalkulator OC na stronie https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac, pomijamy wybrane rubryki lub wpisujemy w nie fałszywe dane. Czego możemy spodziewać się w takiej sytuacji? Przede wszystkim krótszej listy ofert. Poza tym wybrane oferty nie będą w pełni odzwierciedlały możliwości wyboru. Dlaczego tak się dzieje? Otóż część towarzystw ubezpieczeniowych, aby obliczyć składkę często sprawdzą historię ubezpieczeniową danego klienta. Brak danych w tym zakresie, nie uwzględni zatem zniżek, jakie przysługują nam na OC. Wpisane w kalkulator OC i AC dane są podstawą dla stworzenia kompleksowej i rzetelnej kalkulacji.

Kalkulator OC i dane osobowe

Wielu kierowców unika wpisania z kalkulator danych osobowych uznając, że to zbyt osobista kwestia, a nawet ryzykowna. Okazuje się jednak, że takie obawy są zupełnie bezpodstawne. O co zapyta nas kalkulator? Będzie to przede wszystkim nasza data urodzenia lub numer PESEL, płeć, stan cywilny, liczba dzieci oraz ich wiek, zawód, zamieszkiwana miejscowość. Wszystkie te elementy mają wpływ na wysokość składki OC. Brak informacji w kalkulatorze lub podanie nieprawdziwych danych skutkować będzie kalkulacją, która nie odzwierciedli dokładnie ofert ubezpieczycieli, jakie faktycznie mogłyby zostać dla nas przygotowane.

Czy musimy podać wszystkie dane osobowe? Oczywiście nie. Kalkulator wskaże nam, wypełnienie których pół jest obowiązkowe, a których nie. Warto jednak pamiętać, że pominięte pola w formularzu oddalają nas od uzyskania rzetelnej informacji na temat faktycznej wysokości składki. Jaka informację w takim razie uzyskamy? Jedynie orientacyjną.

Dane kontaktowe – czy warto wpisywać je w kalkulator OC / AC?

Czasem wpisując dane w kalkulator OC i AC robimy to bez podawania swojego numeru telefonu bądź też adresu e-mail. Wszystko to najczęściej z obawy, że będziemy później nękani telefonami i przesyłanymi ofertami. Co zatem? Dane bez podawania numeru telefonu lub adresu poczty elektronicznej, czy może jednak z informacjami dotyczącymi kontaktu?

Pominięcie danych kontaktowych nie wpłynie na rzetelność kalkulacji. Jednak podanie owych danych może dostarczyć dodatkowych korzyści. Link przesłany na adres e-mail pozwoli nam szybko i wygodnie dotrzeć do przeprowadzonej kalkulacji, także w sytuacji, gdy decyzje o wyborze ubezpieczenia odłożymy sobie na później.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj