Kiedy warto skorzystać z pomocy w niemieckich rozliczeniach podatkowych?

Polski system podatkowy jest nieprzejrzysty dla większości obywateli, a problem pogłębia się, jeżeli uzyskaliśmy dochody w dwóch państwach. Jak poradzić sobie z niemieckimi i polskimi rozliczeniami?

Kiedy warto skorzystać z pomocy w niemieckich rozliczeniach podatkowych?

Rozliczenia podatkowe to dla większości obywateli, szczególnie tych pracujących w dwóch państwach naraz niemały problem. Zaczynamy się wówczas zastanawiać, gdzie odprowadzać składki czy jaka powinna być ich wysokość. Żeby mieć pewność, że wszystko zostało rozliczone poprawnie, najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy w tym zakresie. Kiedy zgłosić się do doradcy podatkowego?

Rozliczenia podatkowe w Polsce i w Niemczech

Jeżeli w Polsce nie osiągnęliśmy żadnych dochodów, ponieważ cały czas pracowaliśmy w Niemczech, na terenie naszego kraju należy złożyć PIT zerowy oraz dodatkowy załącznik potwierdzający dochody niemieckie. Jeśli jednak pracowaliśmy w dwóch miejscach, należy ustalić rezydencję podatkową i tam zapłacić odpowiedni podatek. Na szczęście problem podwójnego opodatkowania tutaj nie zachodzi. Gdzie składamy zagraniczne rozliczenia podatkowe? Niemcy posiadają odpowiednik naszego Urzędu Skarbowego w formie Finanzamt. Profesjonalna pomoc może być potrzebna po to, by ustalić:

  • gdzie mamy płacić podatek,
  • ile dokładnie podatku powinniśmy zapłacić na terenie Polski lub Niemiec,
  • jaka metoda rozliczania jest najkorzystniejsza.

Doradca podatkowy może pomóc nam również uzyskać rozmaite, przysługujące nam świadczenia takie jak zasiłek rodzinny, czyli Kindergeld czy inne dodatki. One także nierzadko mają znaczenie podczas rozliczania się, zatem warto korzystać z usług tego samego biura podatkowego przy organizowaniu wszystkich kwestii związanych ze swoimi finansami.

Chęć uzyskania zwrotu podatku z Niemiec

Jeżeli przysługuje Ci zwrot podatku z Niemiec, zdecydowanie warto się o niego starać, chyba że w grę wchodzi pobieranie niektórych świadczeń, które wówczas okazuje się bardziej opłacalne. Ze specjalistami firmy Tax-Pol zajmującej się pomocą prawno-podatkową w Polsce i w Niemczech możesz odzyskać podatek nawet z ostatnich 4 lat z pracy za granicą! Tax-Pol przeprowadza krok po kroku przez wszystkie niezbędne procedury, aż do momentu, w którym zwrot podatku trafi na konto wnioskodawcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj