Szafa na broń S1

Szafa na broń S1 – jak zabezpieczyć broń?

Właściwe zabezpieczenie broni i amunicji przed dostępem osób nieupoważnionych to prawny obowiązek każdego posiadacza pozwolenia na broń. Profesjonalna szafa S1 na broń to sposób na bezpieczne przechowywanie swojej kolekcji w zaciszu własnego mieszkania.

Szafa S1 a obowiązek prawny bezpiecznego przechowywania broni

Szafa S1 pozwala zabezpieczyć broń przed osobami nieupoważnionymi, osobami, które nie potrafią posługiwać się bronią, jak również tymi, którzy chcieliby wykorzystać ją w nieodpowiednim celu. Posiadacze broni mają prawny obowiązek zabezpieczenia swojej kolekcji.

Producenci oferują szereg różnorodnych modeli szaf w klasie S1. Różnią się one od siebie m.in. wielkością, wyposażeniem, designem, a także cenami.

Sposób przechowywania, przenoszenia i ewidencjonowania broni i amunicji określony został w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 26 sierpnia 2014 roku. Zgodnie z tym dokumentem broń i amunicja powinny być przechowywane w szafie, która spełnia wymagania minimum klasy S1 – zgodnie z normą PN-EN 14450. Do września 2019 roku wszyscy posiadacze starych, niespełniających norm szaf, musieli wymienić je na nowe modele, zgodne z obowiązującymi normami.

Warto zaznaczyć, że policja ma prawo odbyć rutynową kontrolę i sprawdzić, w jaki sposób przechowywana jest broń. Jeżeli funkcjonariusz dopatrzy się jakichś nieprawidłowości, właścicielowi broni może zostać odebrane pozwolenie.

Szafa S1 to nie tylko sposób na uchronienie się przed konsekwencjami prawnymi, ale przede wszystkim metoda na bezpieczne przechowywanie broni w domu.

Nieodpowiednie przechowywanie broni może doprowadzić do tragedii

Niewłaściwe przechowywanie broni palnej może być przyczyną tragedii – w szczególności, gdy broń trafi w niepowołane ręce. Dlatego też warto zadbać – dla bezpieczeństwa swojego oraz innych osób – o odpowiednie zabezpieczenie.

Szafa S1 to wymóg, który nie jest niczyim wymysłem. To podstawowy sposób na zachowanie zasad bezpieczeństwa w domu i zapewnienie sobie spokoju sumienia.

Duża różnorodność modeli szaf S1 na rynku sprawia, że z pewnością każdy użytkownik znajdzie urządzenie odpowiednie dla siebie oraz swoich potrzeb. Ponadto w przypadku większości szaf możliwe jest dokupienie dodatkowego wyposażenia oraz zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń.

Szafa S1 świetnie sprawdzi się do przechowywania zarówno broni krótkiej, jak i długiej. Należy jednak pamiętać o tym, aby posiadała odpowiedni certyfikat potwierdzający jej parametry oraz zgodność z normą PN-EN 14450.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj