Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy – sprawdzone sposoby na to, aby nie przepłacać

Według danych zebranych w corocznym raporcie RanKING, średnia cena ubezpieczenia OC od 2015 do 2019 wzrosła o około 40%. Wysokie ceny ubezpieczeń dotykają zwłaszcza młodych kierowców, którzy prawie nigdy nie mogą liczyć na ulgowe traktowanie przez ubezpieczalnie. Są jednak proste sposoby na to, aby zaoszczędzić na OC, przekonaj się jakie!

Odpowiednie auto dla młodego kierowcy

Młodzi ludzie muszą się wyszaleć! Jest to prawda znana od wieków. Szaleństwo na drodze nie idzie jednak w parze z oszczędzaniem oraz bezpieczeństwem. Wiedzą o tym doskonale ubezpieczalnie.

Młodych kierowców zdecydowanie częściej ponosi „ułańska fantazja” na drodze – dobrym pomysłem jest więc zakup samochodu, który w oczach ubezpieczyciela nie będzie nadawał się do nocnych wyścigów spod świateł.

Dlatego też, jeżeli chcemy zaoszczędzić na kosztach związanych z ubezpieczeniem naszego auta, warto wziąć to pod uwagę już w momencie decyzji o zakupie naszego wymarzonego środka transportu.

Ubezpieczalnie bowiem biorą pod uwagę nie tylko wiek kierowcy, tudzież właściciela pojazdu, ale również takie cechy samego pojazdu jak jego wiek, rodzaj samochodu oraz moc i pojemność silnika.

W tej kwestii zdecydowanie faworyzowane są stosunkowo młode małe auta miejskie o niewielkiej pojemności i mocy silnika. Auto takie nie będzie demonem prędkości, ale na pewno pozwoli zaoszczędzić parę złoty na ubezpieczeniu, nie wspominając już o kosztach jego eksploatacji.

Jeżeli nie wierzysz, sprawdź OC w internecie dla dwóch różnych modeli samochodu różniących się wiekiem, wielkością oraz mocą i pojemnością silnika.

Porównaj oferty ubezpieczalni w Internecie

Dobrym pomysłem jest również przeszukiwanie ofert ubezpieczalni w Internecie.

Możesz wykorzystać do tego kalkulator OC.

Dzięki niemu otrzymasz dostęp do ofert wszystkich ubezpieczalni działających na terenie naszego kraju i będziesz mógł wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Na stronie takiej porównywarki możesz sprawdzić również jaki wariant ubezpieczenia będzie dla Ciebie najkorzystniejszy.

Samochód nie musi być Twój

Ubezpieczenie OC z reguły jest tańsze dla kierowców z większym doświadczeniem, zdobytym przez lata poruszania się po drogach.

Warto więc współdzielić własność pojazdu ze starszym członkiem rodziny, który uzbierał już zniżki za bezszkodową jazdę. Dzięki temu i Ty będziesz mógł zapłacić mniej za ubezpieczenie.

Musisz jednak pamiętać, że w wypadku kolizji, osoba ta tak jak i Ty, może stracić uzbierane latami zniżki, nawet jeżeli nie będzie miała nic wspólnego z zaistniałą sytuacją.

Możesz również korzystać z auta, które w całości należy do starszego członka Twojej rodziny.

Jeżeli jednak to Ty będziesz stałym użytkownikiem pojazdu, to informacja ta musi zostać zgłoszona ubezpieczalni.

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe nie biorą pod uwagę tego kto jest głównym użytkownikiem pojazdu i traktują ubezpieczany samochód, tak jakby był użytkowany jedynie przez swojego właściciela, inne zaś mogą potraktować tę informację jednoznacznie i obliczyć wartość polisy tak jakby auto należało do młodego kierowcy.

Jest to kolejny powód ku temu, aby skorzystać z kalkulatora OC w internecie przed zdecydowaniem się na konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe.

Szukaj najlepszych ofert i płać zawsze za cały rok

Wiesz już więc jakimi sposobami możesz znacząco obniżyć cenę, którą przyjdzie Ci zapłacić za ubezpieczenie Twojego wymarzonego pojazdu.

Ostatnią radą w tym zestawieniu jest to, abyś zawsze szukał najlepszych ofert i porównywał ze sobą oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Pamiętaj również o tym, aby starać się zawsze opłacać polisę OC w jednej racie – wyjdzie Cię to taniej nawet o kilkaset złotych w skali roku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj