Usługi rekrutacyjne – kiedy korzystać?

Rekrutacja zawsze zajmuje mnóstwo czasu. Rozsyłanie ogłoszeń, selekcja CV, przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych, weryfikacja kandydatów oraz ich wdrażanie na nowym stanowisku – to wszystko zabiera niekiedy długie tygodnie lub nawet miesiące. A przecież czas to pieniądz. Im więcej go poświęcamy na rekrutację, tym mniej możemy go przeznaczyć na core-businness swojej firmy, który jest przecież najważniejszy. Dlatego warto pomyśleć o nawiązaniu współpracy z agencją świadczącą profesjonalne usługi rekrutacyjne na zlecenie – jej wsparcie może nam bardzo pomóc.

Kiedy opłaca się nawiązać współpracę z agencją rekrutacji?

Agencje rekrutacji jak https://saleshr.pl/ oferują swoje usługi rekrutacyjne zarówno małym, jak i średnim oraz dużym firmom. To dobra propozycja dla każdego przedsiębiorcy, który potrzebuje wysoko wyspecjalizowanych fachowców do zapełnienia wakatów, ale brakuje mu czasu i/lub umiejętności, by samodzielnie przeprowadzić efektywną rekrutację. Agencja zajmie się tym za niego uwalniając w ten sposób znaczą część jego zasobów. Z takiego rozwiązania można skorzystać zarówno w momencie zakładania firmy, jak i na dowolnym etapie jej rozwoju. Przede wszystkim jednak warto o nim pomyśleć w sytuacji, gdy w firmie ma miejsce ciągła rotacja pracowników, skutkująca obniżeniem produktywności zespołu i wynikającymi z tego faktu stratami finansowymi. Profesjonalna rekrutacja przeprowadzona przez zawodowych rekruterów pozwoli łatwo i szybko rozwiązać ten problem.

Z jakich usług rekrutacyjnych warto skorzystać?

Agencje rekrutacji oferują różnorodne usługi rekrutacyjne. Poza standardowymi metodami wyszukiwania i pozyskiwania pracowników, możemy skorzystać także z direct search, executive search i headhuntingu. Dobór odpowiedniego typu rekrutacji zależy od specyfiki danej branży i charakteru wolnego stanowiska. Każdy z nich możemy jednak uzupełnić o dodatkowe usługi, na przykład employer branding wzmacniający markę pracodawcy, onboarding pracownika ułatwiający mu adaptację czy planowanie ścieżek kariery pozwalające na optymalne wykorzystaniu potencjału zespołu. Taka kompleksowa obsługa rekrutacyjna zagwarantuje najlepsze efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj